Szkoła Podstawowa w Lubominie ma już imię i sztandar

2018-06-06 15:09:59 (ost. akt: 2018-06-06 15:40:05)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Dzień 1 czerwca na długo zapadnie w pamięci wszystkich pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Tego dnia w Zespole Szkół w Lubominie odbyła się wielka uroczystość z okazji nadania placówce imienia Orła Białego oraz poświęcenia sztandaru.
Część oficjalną obchodów poprzedziła msza święta celebrowana przez ks. Krzysztofa Józefczyka, a także proboszcza tutejszej parafii ks. Stanisława Borowieckiego oraz absolwenta naszej szkoły ks. Karola Krukowskiego.

Podczas mszy został poświęcony sztandar szkoły. Następnie wszyscy prowadzeni przez orkiestrę pięknym korowodem przemaszerowali główną ulicą Lubomina na plac szkolny, gdzie przekazano Akt nadania imienia oraz odsłonięto tablicę pamiątkową.

Kolejna część uroczystości odbyła się już na hali sportowej. Wśród zgromadzonych gości byli: Pan poseł Jacek Protas, Pan Jarosław Babalski pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Pani Małgorzata Kozioł radna sejmiku województwa reprezentująca marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina, przedstawiciele lokalnej władzy, w tym wójt Gminy Lubomino Pan Andrzej Mazur, przewodniczący Rady Gminy Pan Paweł Miąsko, szefowie instytucji współpracujących ze szkołą, emerytowani pracownicy szkoły, sponsorzy, mieszkańcy gminy, rodzice uczniów oraz absolwenci.

Goście w swoich przemówieniach składali na ręce Pani Dyrektor Marii Sienkiewicz gratulacje, podkreślając, iż uroczystość nadania imienia i sztandaru to znak tożsamości szkoły i symbolu idei, którym ona służy.

Niezwykle podniosłym momentem było przekazanie przez rodziców sztandaru i złożenie przez przedstawicieli uczniów ślubowania.

W następnej części odbyła się przygotowana przez Panie: Elżbietę Możejko, Jadwigę Noceń i Monikę Nikorowską-Puzio akademia w wykonaniu uczniów szkoły.

W poezji i pieśni została przybliżona historia Orła Białego. Uwagę zwracał wystrój sceny autorstwa Pani Joanny Cenian, gdzie dominującym i symbolicznym elementem był orzeł w gnieździe.

Po akademii zgromadzeni goście mogli wpisać się do pamiątkowej księgi oraz obejrzeć naszą szkołę. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek, na którym nie zabrakło wspaniałego tortu.

Pani Dyrektor podziękowała gościom za przybycie i okazane wsparcie, nauczycielom i uczniom za włożony wysiłek w przygotowanie uroczystości, a sponsorom za wszelką pomoc finansową.

Nie było dnia, popołudnia, czy nawet wieczoru, żeby w szkole nie prowadzono prac przygotowujących tę wspaniałą uroczystość. Wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice angażowali się w organizację tego wielkiego przedsięwzięcia.

Ten dzień był niezwykłą lekcją historii, której my również jesteśmy częścią. Życzymy nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji wytrwałości, spełnienia i coraz większych sukcesów.

Rodzicom życzymy dzieci, które z zadowoleniem i ciągłym niedosytem będą osiągały nowe szczyty wiedzy i umiejętności. I wreszcie uczniom Szkoły Podstawowej w Lubominie im. Orła Białego życzymy wielu sukcesów, chęci do nauki i wspaniałych pomysłów. 
Monika Nikorowska-Puzio2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5