"Obora Sztuki" po raz kolejny rusza w gminie Lubomino

2018-03-02 14:36:24 (ost. akt: 2018-03-02 14:39:53)

Autor zdjęcia: Mateusz Maślanka

W marcu po raz kolejny rusza projekt "Obora Sztuki" realizowany przez Stowarzyszenie "Kreatywna - Wolnica" skierowany do dzieci i młodzieży z gminy Lubomino.
"Obora Sztuki" to cykl warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży. Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie "Kreatywna - Wolnica" po raz trzeci, przy dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Lubomino. Dzięki dofinansowaniu, warsztaty są bezpłatne.

W ramach warsztatów, które prowadzi Edyta Maślanka, uczestnicy zgłębiają tajniki pracy w glinie i uczą się kreatywnego podejścia do tego materiału.

Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach "Obora Sztuki"?

Warsztaty ceramiczne to alternatywna forma spędzania czasu wolnego, a przy okazji niosą za sobą wiele korzyści, których część opisaliśmy poniżej.

Zajęcia z ceramiki wspomagają edukację dziecka, rozwijają zdolności manualne, bardzo dobrze wpływają na postrzeganie przestrzeni.
Praca z gliną skupia, uspokaja, rozwija kreatywność i wyobraźnię.

Młodzi uczestnicy warsztatów poznają dziedzinę sztuki, która w przyszłości może stać się ich prawdziwą życiową pasją.

Dorośli zaś doświadczyć mogą atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego oraz mogą mieć możliwość spotkań ze znajomymi i odnowić więzi sąsiedzkie jak za dawnych czasów.

Tegoroczne zajęcia, które rozpoczną się w tym miesiącu, będą prowadzone w odnowionej i powiększonej pracowni znajdującej się w Wolnicy. W pracowni, panują świetne warunki stymulujące twórczość młodych adeptów sztuki.

Ponadto, pracownia znakomicie wyposażona jest technicznie, gdyż zawiera profesjonalny piec do wypalania gliny i wszystkie niezbędne narzędzia .

Szczegóły i najnowsze informacje o projekcie dostępne są na Facebooku Stowarzyszenia "Kreatywna - Wolnica", do którego obserwacji zachęcamy, bo właśnie tam publikujemy informacje o wszystkich projektach realizowanych przez Stowarzyszenie.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wolnica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5