Mężczyznę wciągnęła kosiarka. Ciężko rannego zabrał helikopter

2017-09-28 12:08:54 (ost. akt: 2017-09-28 12:48:19)

Autor zdjęcia: Materiały KPP

W gminie Lubomino podczas koszenia trawy element kosiarki zaczepił za odzież 65-latka. Mężczyzna doznał złamania kości ramienia i urazu nogi. Poszkodowanego zabrało pogotowie lotnicze do szpitala w Olsztynie.
Do wypadku doszło wczoraj 27 września po godz. 18 w jednej z posiadłości na terenie gminy Lubomino. 65-latek kosił trawę. W pewnym momencie, prawdopodobnie nie wyłączając silnika, mężczyzna znalazł się w pobliżu wałka odbioru mocy, który wciągnął jego ubranie. Poszkodowany doznał szarpanej rany przedramienia i urazu nogi.

Poważnie rannego mieszkańca gminy zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Olsztynie. Był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają!

Przy wykonywaniu nawet prostych prac polowych lub porządkowych na swoich posesjach, w pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Aby koszenie trawy przy użyciu różnych urządzeń było w pełni bezpieczne, należy się do niego przygotować pod każdym względem. Pierwszym istotnym krokiem jest odpowiedni ubiór. Ubranie, w którym kosimy trawę nie powinno być zbyt luźne i posiadać zwisających elementów. Należy pamiętać o tym, że koszenie trawy należy wykonywać wyłącznie w warunkach dobrej widoczności. Przy każdorazowej ingerencji w elementy maszyny – wymianie czy regulacji bezwzględnie wyłączamy silnik czy w przypadku urządzeń odłączamy źródło zasilania.

podkom. Monika Klepacka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szkoda ! #2341040 | 93.231.*.* 1 paź 2017 21:41

    Ze jeszcze do tej pory sie nie nauczyl pszestrzegac przepisow , nastepnym razem napewno bedzie juz madrzejszy Napewno ???

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5