Lubomino. Regionalne Święto Chleba

2017-09-07 08:00:00 (ost. akt: 2017-09-07 08:46:19)

Autor zdjęcia: Czytelnik

W Lubominie tegoroczne dożynki przyjęły formę Regionalnego Święta Chleba. Rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne zbiory. Później był czas podziękowań rolnikom za ich ciężką pracę i oczywiście zabawa.
Pogoda nie sprzyjała świętowaniu ale nie odstraszyła tych, którzy chcieli celebrować święto plonów. Gospodarzem gminnego święta był oczywiście wójt gminy Lubomino Andrzej Mazur. To na jego ręce starostowie dożynek — Karolina i Paweł Ciężcy przekazali symbole tegorocznych plonów.

Regionalne Święto Chleba, tak jak każde dożynki było okazją do podziękowań rolnikom za pracę, ale też czasem radości i zabawy. Na scenie pojawili się więc młodsi (uczniowie) oraz starsi (Bum Cyk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy, Power Boy, EMAILL) artyści. Były też konkursy, gry i zabawy sportowe oraz występy zaproszonych zespołów muzycznych.

Były też konkurencje sportowe, między innymi przeciąganie liny o puchar wójta gminy Andrzeja Mazura. Puchar trafił do mieszkańców Bieniewa.

W święcie wzięli udział między innymi: posłowie Jacek Protas i Piotr Cieśliński, radna sejmiku województwa Małgorzata Kozioł, starosta lidzbarski Jan Harhaj oraz radni powiatowi i gminni, a także przedstawiciele powiatowej policji i straży państwowej. W uroczystości wzięła również udział 17 osobowa delegacja z partnerskiej gminy Lorup z Niemiec.

Wyniki konkursów kulinarnych

SWOJAK
I miejsce Jerzy Halik
II miejsce Dariusz Buszowiecki
III miejsce Małgorzata Kozioł
WARMIŃSKA DROŻDŻÓWKA
I miejsce Eugenia Ruszczyk
II miejsce Mariola Gulbinowicz
III miejsce Małgorzata Szpyrka
SWOJSKI CHLEB ZE SMALCEM
I miejsce Paweł Gruszczyński
II miejsce Ewa Halik
III miejsce Beata Buszowiecka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co rhttps://redakcja.wm.pl/#obisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5