Nie zatrzymał się na wezwanie policjantów, bo był pijany

2017-07-24 13:27:21 (ost. akt: 2017-07-24 13:46:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: ZW

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 30-latek, który nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu. Po nowelizacji przepisów grozi mu nawet 5 lat więzienia.
W sobotę, 22 lipca po godzinie 22 na trasie Samborek - Piotrowo (gmina Lubomkino) policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego oplem. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się, a po chwili zaczął przyspieszać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że 30-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierującemu zatrzymano uprawnienie do kierowania. Po nowelizacji przepisów, które weszły w życie 1 czerwca 2017 roku, zatrzymany popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenie pojazdów na okres od roku do 15 lat.

KPP


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5