"Spotkanie z Przyszłością". Przesłanie młodych do młodych.

2016-02-12 13:03:58 (ost. akt: 2016-03-02 10:42:44)
Grupa licealistów z Olsztyna chce pomóc gimnazjalistom w dobrym wyborze. Specjalnie dla nich opracowali program ułatwiający wybór szkoły ponadgimnazjalnej.
Młodzi, z zapałem do działania. Tacy są licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Nie chcą siedzieć bezczynnie, zatem postanowili zrealizować projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Realizują projekt "Spotkanie z przyszłością", skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

Wiktoria, Martyna i Mateusz, ze swojego doświadczenia potrafią powiedzieć, przed jak trudnym wyborem postawieni są uczniowie gimnazjów, oraz jakie negatywne skutki może przynieść zły wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Swoimi działaniami, próbują uświadomić gimnazjalistom, że warto porządnie zastanowić się nad wyborem szkoły. Informują ich, jak ułatwić sobie wybór szkoły. W jaki sposób odkryć swoje predyspozycje. Jakie nadzieje można wiązać z danymi kierunkami kształcenia, oraz jakie szkoły oferują poszczególne profile.

Swój projekt realizują na trzech płaszczyznach. Głównym miejscem działania jest Facebook, gdzie piszą oni o poszczególnych kierunkach w liceach, technikach i szkołach zawodowych. Oprócz zwykłych opisów, pokusili się oni, o krótkie poradniki, w których, informują o kierunkach studiów i możliwej pracy po danym kierunku kształcenia. W najbliższym czasie opublikują także krótkie filmiki, w których, uczniowie będą przekazywać krótkie informacje o profilach.

Kolejnym elementem jest Instagram, na którym, publikują zdjęcia z prac realizacyjnych, oraz zachęcają do zaglądania i zapoznawania się z poradnikami na ich Facebooku.

Trzecim, ale chyba najważniejszym elementem są spotkania z młodzieżą. Podjęli współpracę z Gimnazjum w Lubominie, żeby tam zorganizować spotkanie edukacyjne. Na spotkaniu opowiedzą uczniom dlaczego wybrali taki, a nie inny kierunek kształcenia. Opiszą swoją drogę z gimnazjum do Liceum, w jaki sposób zdecydowali się na wybór szkoły i profilu, oraz zaprezentują narzędzia ułatwiające decyzję i pozwalające określić predyspozycje.

-Mamy w grupie osobę, która początkowo źle wybrała i postanowiła zmienić szkołę. Niestety, przez swoją błędną decyzję straciła cenny rok. Gdyby nie ta zmiana, w kwietniu pisałaby już maturę. Chcemy uświadomić młodszym kolegom i koleżankom, przed jak ważnym wyborem zostali postawieni. Chcielibyśmy, by nie popełnili błędu i świadomie wybierali swoją przyszłość. Przygotowaliśmy szereg sposobów i narzędzi, dzięki którym ułatwimy im ten trudny wybór. - mówi Mateusz - jeden z realizatorów projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z ich ideą, oraz polubienia strony na Facebooku i obserwowania na Instagramie.
www.facebook.com/spotkaniezprzyszloscia
Instagram: spotkaniezprzyszloscia

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wolnica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5