Pożar w miejscowości Samborek

2015-03-23 15:09:51 (ost. akt: 2015-03-23 18:48:01)

Autor zdjęcia: Materiały KP PSP

W ubiegły czwartek 19 marca w Samborku zapaliła się stodoła. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali drewniany budynek w całości ogarnięty ogniem.
Pożar wybuchł około godz. 17.30. Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował do gaszenia pożaru zastęp z lidzbarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubomina, a także OSP Orneta, Wilczkowo i Henrykowo. Strażacy w pierwszej fazie podali trzy prądy wody na nieobjętą pożarem oborę oraz dwa w natarciu na płonącą stodołę. W drugiej fazie przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. Zaopatrzenie wodne prowadzono z hydrantu i z pobliskiego stawu. Działaniami kierował obecny na miejscu zdarzenia z-ca komendanta powiatowego PSP w Lidzbarku Warm. mł. bryg. Rafał Szymukowicz.

Źródło: KP PSP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5