Wygraj czujkę tlenku węgla do swojego domu

2023-11-17 15:28:40(ost. akt: 2023-11-17 15:30:19)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Iławie

Sezon grzewczy trwa już w najlepsze dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego, rusza II edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Rozpoczyna się w poniedziałek 20 listopada a kończy w piątek 30 listopada. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.
Przy współudziale: Aisko.pl, Bank Spółdzielczy w Suszu, Bank Spółdzielczy w Iławie, w ramach konkursu zostaną rozlosowane nagrody – 35 szt. czujek wykrywających zanieczyszczenie powietrza tlenkiem węgla.

Koordynatorami konkursu są Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Bogdan Grzymowicz. Konkurs potrwa do końca listopada i skierowany jest do osób pełnoletnich zameldowanych na terenie powiatu iławskiego.

Przypominamy, że czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Co trzeba zrobić, by wygrać czujkę tlenku węgla?
Wystarczy zapoznać się z materiałem informacyjnym na temat tlenku węgla, prawidłowo odpowiedzieć na pytania ankiety konkursowej, tym razem w formie online dostępnej pod adresem i złożyć ją w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie Konkurs potrwa od 20 do 30 listopada 2023 roku.

Losowanie nagród odbędzie się 1 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. O wygranej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową. Na początku grudnia, podczas spotkania podsumowującego zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. Link do ankiety konkursowej oraz regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej www.powiat-ilawski.pl.

źródło: Starostwo Powiatowe w Iławie
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5