Ukradł piekarnik stojący przed sklepem

2023-05-26 13:57:41(ost. akt: 2023-05-26 13:58:43)

Autor zdjęcia: kpp

Intensywna praca policjantów z Iławy doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży piekarnika. Łupem 59 – latka padła kuchenka do zabudowy, która stała na korytarzu przed jednym ze sklepów agd. Mieszkaniec Iławy usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.
W czwartek (25.05.2023 r.) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o kradzieży piekarnika. Okazało się, że sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu jak i pozostawienie kuchenki do zabudowy na korytarzu przed sklepem, zabrał go i spakował do busa. Jak ustalili funkcjonariusze straty sklepu wyniosły prawie 1700 zł. Policjanci pracujący nad sprawą wykonali szereg czynności, analizowali każdy trop, dzięki czemu w ciągu niecałych 24 godzin wytypowali i zatrzymali sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 59 - latek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przyjechał busem do sklepu. Następnie wszedł na korytarz gdzie zauważył zapakowany piekarnik. Korzystając z chwilowej nieuwagi personelu marketu zabrał kuchenkę i spakował ją do samochodu po czym odjechał.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży mieszkańcowi Iławy, do którego się przyznał. Dodał, że zabrał piekarnik bo właściciel sklepu nie zapłacił mu należności za wykonanie zlecenia. Policjanci odzyskali skradzioną kuchenkę, którą w najbliższym czasie przekażą pokrzywdzonemu.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5