Stypendium "Kasa dla asa" trafi do uczniów ZS w Lubawie

2023-05-24 07:52:58(ost. akt: 2023-05-24 07:55:07)

Autor zdjęcia: archiwum

Konkurs stypendialny dla uczniów szkół branżowych i z techników „Kasa dla Asa” został rozstrzygnięty. Stypendia (w wysokości 1000 zł każde) otrzyma sześciu uczniów. Dodatkowo do trzech osób trafią wyróżnienia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 maja o godz. 12.00 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Do programu stypendialnego „Kasa dla Asa” ogłoszonego przez W-MSSE S.A. zgłoszonych zostało ponad 50 uczniów z blisko 20 szkół. Wybrać finałową szóstkę nie było łatwo. Każdy ze zgłoszonych wyróżniał się dobrymi wynikami w nauce i dodatkowymi osiągnięciami. Wśród nich byli m.in. laureaci różnych konkursów, a nawet stypendyści premiera.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po rozpatrzeniu wniosków przyznał stypendia za I semestr roku szkolnego 2022/2023 następującym uczniom:

ze szkół branżowych:
Bartoszowi Szymańskiemu (Zespół Szkół w Lubawie),
Nikoli Ciechanowicz (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu),
Hubertowi Wyralskiemu (Zespół Szkół w Lubawie);


z techników:
Adamowi Krzysztofowi Andrzejukowi (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim),
Damianowi Rutkowskiemu (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim),
Bartłomiejowi Kacprzyckiemu (Zespół Szkół w Biskupcu).

Ponadto wyróżnienie W-MSSE SA otrzymał Robert Gapa, uczeń klasy branżowej z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie.

Miło nam poinformować, że konkurs stypendialny objął patronatem Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który zdecydował o ufundowaniu 2 wyróżnień uczniom techników: Dawidowi Gabrielowi Blochowi (Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim) i Mikołajowi Badurkowi (Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach programu stypendialnego „Kasa dla Asa”. Nabór wniosków za II semestr roku szkolnego 2022/23 ruszy we wrześniu br.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5