W gminie Lubawa stracił panowanie nad rowerem i zjechał do przydrożnego rowu

2023-05-23 08:53:58(ost. akt: 2023-05-23 08:55:44)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.
W poniedziałek (22.05.2023 r. ) kilka minut po godzinie 6:00 policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który leży w rowie a obok niego znajduje się rower. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 43 - latek keirujący jednośladem jadąc jedną z dróg w gminie Lubawa stracił panowanie nad rowerem i zjechał do przydrożnego roweu po czym wywrócił się. W tracie dalszych czynności policjanci ustalili co było przyczyną utraty równiowagi przez mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. 43 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5