MARTYNA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI!

2023-05-21 07:51:38(ost. akt: 2023-05-23 07:34:24)

Autor zdjęcia: CSW Champion

W Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w najbardziej twardej formule ringowej K-1 Rules. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy CSW Champion Lubawa.
Championi wystawili sześcioosobowy skład w tym trzech seniorów: Sebastian Grzebski, Olek Dudek i Jakub Leliwa i trzech Juniorów: Martyna Konieczna, Lena Kopistecka i Patryk Dmochewicz.
— Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, sporo walk kończyło się przed czasem widowiskowymi nokautami, a z racji na liczebną obsadę w danych kategoriach wagowych rywalizacja rozpoczęła się już w piątek i trwała do samej niedzieli na trzech ringach jednocześnie — relacjonuje trener Rafał Mazurowski —Losowanie niezbyt było szczęśliwe dla lubawskiego teamu ponieważ po pierwsze wszyscy zawodnicy trafili na przed walki, a po drugie czwórka z nich odpadła z rywalizacji z zawodnikami, którzy jak później się okazało zostali mistrzami Polski.

O pechu może mówić najbardziej doświadczony zawodnik Kuba Leliwa, który po niefortunnym uderzeniu po obrocie „backfist” doznaje kontuzji.
— Sędzia wylicza Kubę i to powoduje, że rywal uzyskuje większą ilość pkt i w rezultacie walkę przegrywamy — mówi trener.

Pozostali zawodnicy rywalizowali jako debiutanci w tej trudnej formule, mimo to wykazali się niesamowitym charakterem i sercem do walki. Bliska strefy medalowej była Lena Kopistecka, która minimalnie ulega w ćwierćfinale po bardzo zaciętym boju. Udaje się zdobyć brązowy medal Martynie Koniecznej, która mogła pokusić się przy odrobinie większego doświadczenia jeszcze o więcej. Niestety o wejście do finału uległa aktualnej mistrzyni Polski w muay-thai.

— Generalnie biorąc pod uwagę całokształt włącznie z okresem przygotowawczym uważam, że należy być zadowolonym z przebiegu zawodów, ponieważ ta wersja walki wymaga niesamowitej odwagi, a biorąc fakt, że gdyby losowanie było dla nas bardziej łaskawe wtedy kto wie, czy nie udałoby się osiągnąć lepszego wyniku? Niemniej jednak jesteśmy świadomi swoich możliwości i robimy wszystko, aby z każdymi następnymi zawodami stawać się jeszcze lepszymi wojownikami!
Dziękuje całemu swojemu teamowi za waleczność i dobrą atmosferę! — podsumowuje trener Rafał Mazurowski.


Wyniki:
3 miejsce: Martyna Konieczna kat wag do -52 kg / junior młodszy
7 miejsce: Patryk Dmochewicz kat wag do -54 kg / junior młodszy
6 miejsce: Lena Kopistecka kat wag do -48 kg / junior starszy
9 miejsce: Aleksander Dudek kat wag do -67 kg / senior
10 miejsce: Jakub Leliwa kat wag do -67 kg / senior
12 miejsce: Sebastian Grzebski kat wag do -81 kg / seniorred.
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5