Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków w Kazanicach

2023-05-09 08:04:29(ost. akt: 2023-05-09 08:06:11)

Autor zdjęcia: UM Lubawa

Wójt Tomasz Ewertowski podpisał umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Kazanicach.
Zadanie o wartości prawie 7 mln złotych otrzymało 4 mln 655 tys. złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków będzie obejmowała: działania zwiększające przepustowość oczyszczalni z 300 m3 na min. 400 m3 na dobę (konieczne w związku z realizowaną budową sieci kanalizacji na terenie Gminy Lubawa), budowę instalacji do zagospodarowania osadów ścieków, budowę instalacji do przyjmowania i oczyszczania ścieków dowożonych na oczyszczalnię wozami asenizacyjnymi, automatyzację procesów technologicznych wraz z rozbudową systemu wizualizacji, celem zapewnienia właściwego funkcjonowania procesów oczyszczania ścieków oraz szybkiej reakcji w razie wystąpienia awarii lub zaburzenia procesów oczyszczania ścieków.


Inwestycję wykona firma Fiszer z Brodnicy. Umowę na realizację zadania podpisał prezes – Michał Fiszer. Termin wykonania inwestycji to czas do 14 miesięcy a więc do lipca 2024 roku.

źródło: UM Lubawa
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B