Repertuar Kina Pokój w Lubawie

2023-03-24 07:10:36(ost. akt: 2023-03-24 07:16:21)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Jest weekend, zatem warto wybrać się do kina.
OD 24 MARCA DO 30 MARCA w Kinie Pokój w Lubawie:

"Co w trawie gra" (2D/ dubbing) o godz. 16:15

Film oparty na słynnych bajkach o ponadczasowej i uniwersalnej wymowie; Cykada i mrówki - Ezopa i Konik polny i mrówka - Jeana de la Fontaine. Film jest zgrabną ilustracją powiedzenia Muzyka łagodzi obyczaje. To właśnie muzyka, uprawiana przez beztroskie świerszcze, jest dla mrówki Antoniny, wychowanej w etosie pracy, prawdziwym powołaniem. Bohaterka przekonuje widzów, że warto słuchać wewnętrznego JA, warto iść za tym co w duszy gra, wierzyć w siebie i swoje możliwości.
Animację można wykorzystać w edukacji polonistycznej jako współczesny kontekst, nawiązujący do bajki, którą opowiedział najpierw w antyku Ezop, a później w XVII wieku Jean de la Fontaine.
Czytelny scenariusz i klarowne dialogi pozwalają na śledzenie i zrozumienie opowiadanej historii nawet najmłodszym dzieciom. Co w trawie gra można polecić rodzicom, wprowadzającym swoje dzieci we wspólne oglądanie filmów w kinie, bowiem nie ma tu treści traumatyzujących, a sam rodzaj animacji może kojarzyć się dzieciom z produkcjami telewizyjnymi tematycznych kanałów dla najmłodszych.

"Wieloryb" (2D/ napisy) o godz. 18:00.

Film przedstawia kilka dni z życia cierpiącego na ekstremalną otyłość Charliego, który pragnie odbudować więź ze swoją nastoletnią córką. Jego stan uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Ze względu na problemy z poruszaniem się Charlie nie opuszcza swojego mieszkania, a pracę wykładowcy literatury angielskiej wykonuje zdalnie z wyłączoną kamerą, aby nie pokazywać publicznie swojego stanu.
Charlie w przeszłości opuścił żonę i córkę, aby związać się z mężczyzną. Jego ekstremalna otyłość jest spowodowana kompulsywnym objadaniem się w reakcji na samobójczą śmierć swojego partnera.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5