Szkoła Podstawowa w Grabowie-Wałdykach obchodziła swoje święto

2023-03-23 08:32:04(ost. akt: 2023-03-23 08:33:35)

Autor zdjęcia: SP Grabowo-Wałdyki

W miniony piątek, 17 marca 2023 r., Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach obchodziła swoje święto.
Święto Szkoły rozpoczęło się Mszą Świętą, która wyjątkowo odbyła się w szkole. Po Eucharystii przyszedł czas na wystąpienie Pana Dyrektora Sławomira Szczawińskiego, który rozpoczął akademię przedstawiając po krótce postać patrona naszej szkoły.

Ksiądz Biskup urodził się w 1908 roku w Grabowie. Mieszkał i chodził do szkoły w naszej miejscowości. Przez prawie całą II Wojnę Światową był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. Jako biskup konsekrował nasz kościół. Wraz z Biskupem Józefem Kowalskim i Prymasem Polski Stefanem Wyszyńskim ukoronowali Matkę Boską Lipską. Księdza Biskupa Bernarda miejscowi nazywali „Wujkiem Biskupem”.

Przygotowana przez uczniów akademia poświęcona była trzem najważniejszym cnotom: wiarze, nadziei i miłości. Te trzy wartości towarzyszyły w codziennym życiu naszego patrona. Po zakończeniu akademii uczniowie przedszkola i klas młodszych zaprezentowali taniec „Belgijka”, a następnie zaprosili wszystkich zgromadzonych na uroczystości gości oraz społeczność szkolną do wspólnego tańca!

źrodło: SP Grabowo-Wałdyki
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5