Jutro otwarcie hali targowej

2023-03-17 08:18:09(ost. akt: 2023-03-17 08:18:52)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

To jedyna tego typu hala w okolicy, gdzie można wystawić swoje stoisko i sprzedawać własne wyroby. Jedyne, gdzie będzie można kupić dobrą, lokalną żywność od naszych wytwórców. Wielkie otwarcie już 18 marca.
Hala targowa powstała w Bratianie, której budowa to odpowiedź samorządu z Mszanowa na potrzeby mieszkańców regionu, sprzedawców, wytwórców i hodowców oraz rolników. Jest potrzeba stworzenia przestrzeni dla tzw. "małego handlu" - tak wynika z przeprowadzonych konsultacji społecznych.

— Miejsce to powinno mieć odpowiedni standard, na miarę XXI wieku. Ma kojarzyć producentów żywności i konsumentów, będzie obiektem całorocznym – mówił wójt nowomiejskiej gminy. I tak też się stało. Jest hala z prawdziwego zdarzenia.
Zaprojektowano 29 stanowisk handlowych o łącznej powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Ponad połowa powierzchni handlowej będzie przeznaczona dla rolników. Oprócz hali powstały wiaty zewnętrzne, także przeznaczone do sprzedaży, parkingi i cała infrastruktura. Teren przy hali jest połączony z istniejącą już ścieżką pieszo - rowerową. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne.

— Stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Do czasu budowy instalacji gazowej we wsi, obiekt będzie ogrzewany za pomocą gazu ze zbiornika podziemnego — tłumaczy Tomasz Waruszewski.

Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych, z czego milion złotych to dofinansowanie z PROW. Hala targowa znajduje się przy ulicy Olsztyńskiej w Bratianie, przy drodze krajowej numer 15, obok dawnego dworca kolejowego. Do obiektu jest wybudowany zjazd bezpośrednio z drogi krajowej.

Otwarcie hali i pierwszy dzień handlu zaplanowano na 18 marca. Zakupy będzie można robić od godz. 7, a oficjalnie otwarcie nastąpi o godz. 11. Na początek Hala Targowa w Bratianie będzie czynna w soboty w godz. 7:00-15:00. Jeśli jesteś wystawcą lub producentem zdrowej, ekologicznej żywności, możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Zadzwoń lub napisz: Michał Wróblewski te. 509 077 275 lub e-mal: gck.mszanowo@wp.pl.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5