Szokująca sytuacja na dworcu w Iławie. Dwie osoby chciały rzucić się pod pociąg

2023-03-16 08:03:41(ost. akt: 2023-03-16 10:25:41)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Do wstrząsającej sytuacji doszło na dworcu kolejowym w Iławie. Funkcjonariusze SOK uratowali zdesperowaną 30-latkę i niedoszłego samobójcę z Łodzi. Gdyby nie ich interwencja cała sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie.
W niedzielę, 12 lutego br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Iławie podczas pełnienia służby porządkowej na terenie stacji Iława Główna zauważyli dziwnie zachowującą się kobietę, która samotnie spacerowała peronem nr 3. Funkcjonariusze SOK podejrzewając, że chce popełnić samobójstwo, natychmiast ruszyli w jej kierunku.

Mundurowi zajęli rozmową 30-letnią kobietę, która wyglądała na osobę mocno załamaną. Zapłakana kobieta cały czas twierdziła, że leczy się psychiatrycznie i chce popełnić samobójstwo, najlepiej rzucając się pod pociąg, gdyż nie ma dla kogo żyć i gdzie się podziać. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwali Pogotowie Ratunkowe.

Podczas rozmowy z lekarzem kobieta cały czas potwierdzała, że chce targnąć się na własne życie. Ze względu na stan psychiczny funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali kobietę załodze karetki pogotowia, a następnie została przewiedziona do Powiatowego Szpitala w Iławie.

Gdyby nie funkcjonariusze SOK, cała sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie. Ich szybka i przede wszystkim profesjonalna reakcja prawdopodobnie uratowała życie 30-letniej kobiecie.Wśród ujętych niedoszłych samobójców znalazł się 54-letni mieszkaniec Łodzi, który przebywając w stacji Iława Główna poinformował tutejszą Policję, że ma zamiar targnąć się na własne życie. Policja niezwłocznie o wszystkim poinformowała Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Iławie. Traf chciał, że całą rozmowę mężczyzny, przypadkowo usłyszeli funkcjonariusze SOK, którzy w tym samym czasie pełnili służbę porządkową w stacji Iława Główna. Podczas interwencji oświadczył funkcjonariuszom, że choruje na schizofrenię paranoidalną i dlatego chce popełnić samobójstwo rzucając się pod koła jadącego pociągu. Ujęty desperat został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Iławie.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, masz depresję lub złe myśli?, nie jesteś sam!. Tutaj uzyskasz pomoc - Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Poradnia Zdrowia Psychicznego, psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123.


źródło: SOK
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5