Brutalne pobicie w Lubawie. Połamał szczękę mężczyźnie, bo ten poprosił o papierosa

2023-02-24 12:06:30(ost. akt: 2023-02-24 12:40:43)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Do 7 i pół roku pozbawienia wolności grozi 26 – latkowi. Mężczyzna połamał szczękę pokrzywdzonemu tylko dlatego, że ten poprosił go o papierosa. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie w środę (22.02.2023 r.) podczas patrolu miasta zauważyli młodego mieszkańca Lubawy, który kopał po głowie oraz klatce piersiowej leżącego mężczyznę . Kiedy sprawca zauważył radiowóz zaczął uciekać. Funkcjonariusze po kilkudziesięciu metrach zatrzymali znanego im z wcześniejszych interwencji 26 – latka.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala. Mieszkaniec Lubawy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Podczas osadzania okazało się, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kiedy 26 – latek szedł ze znajomymi jedną z lubawskich ulic podszedł do nich pokrzywdzony i poprosił o papierosa.

Mieszkaniec Lubawy z niewiadomej przyczyny zaczął uderzać pięściami po twarzy mężczyznę, a kiedy ten się przewrócił nie przerwał ataku tylko kopał go po głowie i całym ciele. Dopiero na widok radiowozu 26 – latek przestał bić pokrzywdzonego i uciekł. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że pokrzywdzony ma połamaną szczękę . W związku z powyższym policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim 26 – latkowi, do którego się przyznał. Sprawca oświadczył, że był pijany i nie wie czemu tak się zachował.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5