Weszli do domu w Lubawie i ukradli komputer

2023-02-01 12:59:40(ost. akt: 2023-02-01 13:00:17)

Autor zdjęcia: KPP

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – taki zarzut usłyszał 23 – latek. Mężczyzna zabrał znajomemu komputer z monitorem. Teraz za ten czyn odpowie przed sądem.
Lubawscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszło kilku znajomych.

Drzwi mężczyznom otworzyła dziewczyna pokrzywdzonego, bo ten znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Wykorzystał tą sytuację 23 – latek i zabrał komputer z monitorem należący do mieszkańca Lubawy, po czym z kolegami opuścił mieszkanie pokrzywdzonego.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że został okradziony o wszystkim poinformował policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę przestępstwa i pojechali do jego miejsca przebywania. Policjanci zatrzymali 23 – latka i przestawili mu zarzut, do którego się przyznał. Mężczyzna oddał również skradziony komputer i monitor, który w najbliższym czasie zostanie przekazany pokrzywdzonemu.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5