Szpital w Iławie ma nowy sprzęt

2023-02-01 11:06:57(ost. akt: 2023-02-01 11:09:52)

Autor zdjęcia: Szpital Powiatowy w Iławie

To kolejna dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Iławie. Placówka wzbogaciła się o nowy sprzęt.
Po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku i podpisaniu umowy o dofinansowanie Szpital Powiatowy w Iławie zakupił nowoczesną aparaturę diagnostyczną i sprzęt medyczny służący ratowaniu życia oraz przeznaczony do prowadzenia terapii nerkozastępczych:
- Przewoźny aparat RTG ze stacją opisową,
- Aparat do hemodiafiltracji,
- Defibrylatory – 3 szt.,
- Aparat USG.

Zakupiony sprzęt medyczny służył będzie pacjentom leczonym z powodu zakażenia SARS-CoV-2, osobom borykającym się z powikłaniami po przejściu #COVID-19 oraz chorym hospitalizowanym w oddziałach szpitala.

Przewoźny aparat RTG ze stacją opisową – mobilny aparat do wykonywania zdjęć rentgenowskich tuż przy łóżku pacjenta bez potrzeby przemieszczania chorego do innych pomieszczeń placówki. Aparat pozwala na skuteczną diagnostykę chorób dróg oddechowych oraz płuc, w tym zmian wywołanych przez COVID-19.

Aparat do hemodiafiltracji – urządzenie do stosowania technik nerkozastępczych, metody leczenia krytycznie chorych z ostrym uszkodzeniem nerek.

Defibrylatory – sprzęt medyczny ratujący życie w stanach jego bezpośredniego zagrożenia, który przywraca prawidłowy rytm serca i jest jednym z najważniejszych elementów resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Aparat USG – nowoczesny aparat ultrasonograficzny wyposażony w odpowiednie sondy diagnostyczne oraz oprogramowanie pozwalające na precyzyjną diagnostykę zmian na wczesnym etapie rozwoju.

Całkowita wartość inwestycji: 1 022 091,62 zł
Dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19: 1 000 000,00 zł
Wkład własny: 22 091,62 zł.

źródło: Szpital Powiatowy w Iławie
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5