Studniówka w czerni i bieli. Klasyka nieustannie zachwyca [ZDJĘCIA, VIDEO]

2023-01-27 18:34:22(ost. akt: 2023-01-28 11:30:33)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Studniówka to wielkie wydarzenie w życiu młodego człowieka, który stoi u progu dorosłości. To taka beztroska chwila przed zmianami, które niebawem nastąpią.
Pożegnają swoją szkołę, pójdą na studia, może już podejmą swoją pierwszą pracę. Ze szkolnych, młodzieńczych lat pozostaną wspomnienia, wśród których z pewnością nie zabraknie tych studniówkowych.

Na symboliczne sto dni przed maturą, swój studniówkowy bal mieli uczniowie ostatnich klas Technikum im. Noblistów Polskich z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Nowym Mieście.

Szkoły jakich wiele, ale studniówka jakich mało.

Był tradycyjny polonez, zatańczony dostojnie i z klasą. Były tradycyjne stroje, eleganckie garnitury oraz długie czarne spódnice oraz białe bluzki u dziewcząt. To tradycja, która nieustannie zachwyca. Białe chusteczki dopełniały całości robiąc ogromne wrażenie.


Nagrania video ze studniówek tych dwóch szkół w powiecie nowomiejskim wzbudziły ogromne zainteresowane internautów, którzy nie kryli zachwytu nad skromnością, która w tych okolicznościach, była najpiękniejszą ozdobą. Wielu obserwatorów było wzruszonych, wróciły wspomnienia bali sprzed wielu lat. Bo przecież kiedyś biała bluzka i czarna spódnica na studniówce były czymś normalnym...red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5