Wnuczek zabrał dziadkowi kluczyki do auta, bo chciał sobie pojeździć

2023-01-23 10:04:18(ost. akt: 2023-01-23 10:05:09)

Autor zdjęcia: KWP

Policjanci wyjaśnili okoliczności „zniknięcia” osobowej toyoty o wartości 15 tys. zł. z jednego z parkingów. Jak się okazało wnuczek zabrał kluczyki do auta dziadka i postanowił wraz z kolegami pojeździć po mieście. Okazało się, że wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Auto wróciło już do prawowitego właściciela.
Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta z jednego z parkingów. Z relacji pokrzywdzonego 68-latka wynikało, że w ciągu dnia zauważył, że z jego kurtki zniknęły klucze do auta i musiał skorzystać z zapasowego kompletu. Senior był przekonany, że zostawił je w mieszkaniu. Natomiast po ,,zniknięciu’’ auta, pierwsze podejrzenia padły na wnuczka, z którym 68-latek mieszka.

Komunikat o kradzieży osobowej toyoty został przekazany wszystkim patrolom na terenie miasta i powiatu. Policyjni wywiadowcy już następnego dnia odnaleźli auto na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. W pojeździe zastali czterech mężczyzn, w tym 29-latka, który okazał się wnuczkiem pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że bez wiedzy i zgody dziadka zabrał kluczyki do auta i postanowił z kolegami pojeździć po mieście. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe. Osobowa toyota wróciła już do prawowitego właściciela.

źródło: KWP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5