TIR wbił się w dom [ZDJĘCIA]

2023-01-22 09:52:31(ost. akt: 2023-01-22 10:01:25)

Autor zdjęcia: KP PSP Olsztyn

Sobotni poranek był niezwykle trudny, szczególnie dla kierowców. Obfite opady śniegu były przyczyną wielu wypadków i kolizji.
Czy z powodu warunków na drodze, samochód osobowy zjechał z drogi i wbił się w budynek mieszkalny, to ustali policja. Można przypuszczać, że tak właśnie mogło być.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną szóstą 21 stycznia. Zestaw ciężarowy – ciągnik siodłowy z naczepą zjechał z drogi krajowej nr 59, przejechał kilkanaście metrów przez trawnik i uderzył w budynek mieszkalny.

Obrazek w tresci

Gdy strażacy przybyli na miejsce wypadku okazało się, że w wyniku zdarzenia kierowca nie może wydostać się z kabiny ciężarówki. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny i ewakuowali go z uszkodzonego pojazdu. Równolegle strażacy sprawdzili uszkodzony budynek mieszkalny. Okazało się, że w momencie uderzenia ciężarówki w dom, przebywały w nim dwie osoby. Na szczęście mieszkańcy znajdowali się w innej części budynku i nie odnieśli obrażeń.

Kierowca ciężarówki został przebadany przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie odniósł poważnych obrażeń, nie wymagał hospitalizacji.

Obrazek w tresci

Na miejsce akcji przybył także st. kpt. Józef Adam Banach Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie, który objął dowodzenie nad akcją ratowniczą. Strażacy z SGRT Ostróda przy pomocy systemu wyciągarek hydraulicznych, w które wyposażony jest samochód ratowniczy typu rotator, wydobyli zestaw ciężarowy z budynku i odholowali w miejsce bezpieczne. Przyczyny wypadku ustala Policja.

Obrazek w tresci

Na niedzielę, 22 stycznia dla naszego regionu nie ma ostrzeżeń IMGW. Wczorajszy śnieg powoli topnieje, zaczyna pojawiać się ogromne błoto pośniegowe. Szczególnie niebezpieczne wieczorem i nocą, gdy temperatura spada a cały rozpuszczony śnieg zamarza. Nie przewiduje się opadów na dziś, wiatr także nie będzie dokuczał.

Obrazek w tresci

Prognozowana temperatura dla Lubawy na niedzielę, 22 stycznia to od 1 stopnia do minus 3.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5