Klaudia Kucińska z halowym rekordem województwa U18 [ZDJĘCIA]

2023-01-17 09:28:28(ost. akt: 2023-01-17 09:31:04)

Autor zdjęcia: LKS

W sobotę miotacze z klubu LKS Lubawa wystartowali w Ogólnopolskim Mityngu na hali Arena Toruń. Czwórka zawodników po raz pierwszy w tym sezonie stanęła do rywalizacji pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego.
Znakomicie zaprezentowała się Klaudia Kucińska, która przy żywym dopingu rodziców wielokrotnie poprawiała rekord życiowy.

Nasza reprezentantka ostatecznie posłała kulę o wadze 3kg na fantastyczną odległość 14,56m!!! i odniosła zdecydowane zwycięstwo w Mityngu Ogólnopolskim poprawiła również rekord życiowy o 199cm.


Wynik uzyskany przez zawodniczkę jest najlepszym wynikiem juniorskim w historii Warmii i Mazur. Klaudia Poprawiła tym samym rekord klubowy Darii Siemińskiej Mistrzyni Polski z 2019roku(14,32m)

Jest to 2 rezultat w kraju, a Klaudia w wielkim stylu zostaje wiceliderką list krajowych ustępując jedynie najlepszej w Europie -Julia Michałowska.

Drugie miejsce w tej samej konkurencji zajmuje Patrycja Ligman 12,88m. Dla naszej multimedalistka Mistrzostw Polski to napewno nie jest szczyt marzeń. Ale to dopiero pierwszy start i pierwsze przetarcie .Patrycja zajmuje 3 miejsce na listach krajowych, mamy więc dwie zawodniczki na podium list krajowych z czego jesteśmy bardzo dumni.

O pechu może mówić Nikola Krotowska, która poprawia rekord życiowy o 140cm.(10,49m). Niestety sędziowie połączyli dwie kategorie wiekowe w wyniku czego. Nasza zawodniczka zajmuje 9 miejsce i miała zaledwie 3 próby. To krzywdzące zachowanie odebrało niestety szanse poprawienia rezultatu na który nasza zawodniczka była gotowa.

W zawodach dobrze zaprezentował się najstarszy miotacz Mateusz Ewertowski U20 posyła kulę 6kg na odległość 12,13m co jest jego drugim rezultatem w karierze.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

źródło: LKS Lubawa
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5