Restauracja Szlachecka i Daniel Twardo z Pałacu Mortęgi laureatami plebiscytu Mistrzowie Smaku

2022-09-23 09:25:46(ost. akt: 2022-09-23 09:30:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mistrzowie Smaku to największy w Polsce plebiscyt branży gastronomicznej, który powrócił po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Po raz kolejny, najpierw osobno w miastach i powiatach, następnie w skali województwa, a w końcu w ogólnopolskim finale, zostaną przyznane nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii. Rozstrzygnięto etap w naszym województwie.
Gala plebiscytu Mistrzowie Smaku 2022 „Gazety Olsztyńskiej” odbyła się 21 września w hotelu Omega w Olsztynie. To ważny dzień dla wszystkich przedstawicieli regionalnej gastronomii. Po dwumiesięcznym okresie głosowania czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”, fani lokali, a także internauci wybrali swoich ulubionych mistrzów smaku.W plebiscycie zostali wybrani najlepsi w kategoriach powiatowych: Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku.

W kategoriach regionalnych: Barman Roku, Kawiarnia Roku, Lody Roku, Pizza Roku. A także w kategoriach wojewódzkich: Menedżer Gastronomii Roku, Mistrz Słodkości Roku, Barista Roku, Burger Roku, Sushi Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku oraz Catering Dietetyczny Roku.

— Laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybrali klienci, to ich ocena jest najważniejsza. Jest ona uznaniem zarówno dobrego smaku, jak i profesjonalnej obsługi — mówił podczas uroczystej gali plebiscytu Igor Hrywna, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej”.

Obrazek w tresci

Nagrodami w tegorocznej edycji plebiscytu były nie tylko tytuły, statuetki i dyplomy. Laureaci w każdej kategorii, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają zaproszenia na specjalne szkolenie, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swojej działalności.

Nowością w tej edycji plebiscytu jest także ogólnopolski finał, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani i bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa. W finale nagrodą dla zwycięzcy będzie samochód – nowoczesny Citroen C3.

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację, że w kategorii Kucharz Roku drugie miejsce zajął Daniel Twardo z Restauracji Szlachecka w Mortęgach, a sama Restauracja Szlachecka z Pałacu Mortęgi zajęła drugie miejsce w kategorii Restauracja Roku. Wielkie gratulacje!

Partnerami plebiscytu są: Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Stowarzyszenia Kelnerów Polskich, Stowarzyszenia Polskich Barmanów oraz Targów Polagra.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5