Grupa rajdowa LRacing wraca po wakacyjnej przerwie

2022-09-23 08:09:17(ost. akt: 2022-09-23 08:11:55)
Zawodnicy przy swoich maszynach w nowych barwach po wręczeniu nagród za 3 rundę Pucharu. 
od lewej: Bartosz Juchniewicz, Piotr Bartczak, Łukasz Lontkowski, Dawid Lontkowski oraz Jarosław Lontkowski.

Zawodnicy przy swoich maszynach w nowych barwach po wręczeniu nagród za 3 rundę Pucharu. od lewej: Bartosz Juchniewicz, Piotr Bartczak, Łukasz Lontkowski, Dawid Lontkowski oraz Jarosław Lontkowski.

Autor zdjęcia: Mariusz Zadroga PryzmatPhoto

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy lubawsko - iławskiej Grupy Rajdowej LRacing! wciąż w doskonałej formie. Nasi kierowcy 18 września wzięli udział w 3 rundzie Pucharu Toru Modlin 2022 pod Warszawą. Zawody były również prezentacją nowego oklejenia aut zawodników.
Prezentacja już dostępna w mediach społecznościowych grupy. Na wyścigowym starcie zgłoszonych zostało 55 zawodników i zawodniczek. W 3 rundzie popularnego cyklu organizowanego przez Tor Modlin kierowcy rywalizowali na profesjonalnym i nowoczesnym torze. Każdy z zawodników miał do pokonania odcinek ok. 3,5 km, przejeżdżany siedmiokrotnie. Czterokrotnie w jednym kierunku i dla urozmaicenia ścigania trzykrotnie w kierunku przeciwnym. Jak można się było spodziewać w zawodach uczestniczyło wielu zawodników z różnych części Polski oraz stołecznych matadorów wyścigowego obiektu. Pogoda okazała się ruletką oponiarską, a zawodnicy wielokrotnie zmieniali koła z najlepszymi kombinacjami opon.

Nasi zawodnicy i tym razem nie zawiedli naszych oczekiwań! Mimo bardzo wysokiej rywalizacji i kapryśnej pogody na torze nasi kierowcy zaprezentowali się perfekcyjnie!

Specyfika odcinka łączyła nitkę toru bardzo krętej konfiguracji, która przechodziła w sekcję z szybkimi szykanami i mocnymi nawrotami. Organizator przed przystąpieniem do rywalizacji sprawdził auta zawodników na obowiązkowym badaniu kontrolnym (BK) na którym auta sprawdzane były pod wieloma czynnikami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas zawodów. Każdy z zawodników miał dwukrotną możliwość przejechania trasy podczas zapoznania za elektrycznym samochodem organizatora w grupach po 10 aut. Bezpośrednio po zapoznaniu i odprawie z zawodnikami podczas, której sędziowie przekazali zawodnikom wytyczne dotyczące zawodów oraz zasady bezpieczeństwa na torze przystąpiono do rywalizacji.

Kierowcami reprezentującymi Grupę Rajdową LRacing! był Dawid i Łukasz Lontkowscy. Rywalizujący w klasie K2 - auta z pojemnością silnika od 1150 do 1400ccm Dawid Lontkowski za kierownicą Honda Civic V 1.3 VTEC z dużą przewagą wypracowaną już na pierwszych dwóch przejazdach wygrał trzecią rundę w swojej klasie oraz zdobył komplet punktów wyprzedzając z dużą przewagą kolejnego zawodnika.

— Miło jest kolejny raz stanąć na najwyższym stopniu podium podczas kolejnych zawodów z rzędu. Tor Modlin to jeden z najnowocześniejszy obiekt w Polsce na którym się ścigamy. Ilość przejechanych km podczas zawodów jest naprawdę duża, a po wakacyjnej przerwie każdy kilometr za kierownica Hondy procentuje na kolejną część sezonu 2022. Celem oczywiście na ten sezon jest wygranie cyklu w swojej klasie i wystartowanie z profesjonalistami podczas Tor Modlin Show w grudniu. — komentuje Dawid Lontkowski

Młodszy z braci Lontkowskich Łukasz startujący Citroenem C2 VTS w klasie K3 auta z pojemnością od 1401 do 1600ccm. Mimo dużej konkurencji i bardzo szybkich zawodników Łukasz finalnie uplasował się na 3 miejscu w klasie K3.

— Zawody w Modlinie będę wspominał bardzo szczęśliwie i na pewno tu wróce. Bardzo długi i kręty tor nie wybacza błędów oraz nie pozwala na chwilę dekoncentracji. Konkurencja w stolicy jest bardzo silna, a auta profesjonalnie przygotowane, jednak do kolejnych zawodów przygotujemy się równie dobrze aby powalczyć o najwyższy stopień podium. — komentuje Łukasz Lontkowski.

Kiedy kolejne starty?
Już 18.10.2022r. rozegrana będzie przed ostatnia 4 runda Pucharu Toru Modlin. Kierowcy Grupy Rajdowej zapraszają na tor wszystkich lokalnych kierowców rajdowych w ich przygotowanych maszych ale również kierowców w cywilnych autach, którzy chcą spróbować swoich sił na torze w bezpieczncyh warunkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do mediów społecznościowych Grupy Rajdowej LRacing, chłopaki na pewno pomogą i udzielą wszelkich informacji na temat możliwości startu na toruńskim torze.

źródło: LRacing
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5