W Lubawie, 17 – latek na rowerze uderzył w BMW. Trafił do szpitala

2022-08-04 10:26:47(ost. akt: 2022-08-04 10:29:04)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Pomimo wielu apeli i grożącej kary nadal odnotowujemy przypadki nieodpowiedzialnych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego jak i wodnego. Dotyczy to nie tylko kierujących samochodami, ale także rowerami. Przypominamy. Każdy nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych.
W Lubawie kolejny rowerzysta spowodował zdarzenie drogowe. Jak się okazało 17 – latek kierujący jednośladem uderzył w tył prawidłowo zaparkowanego bmw. W wyniku uderzenia doszło do stłuczenia tylnej szyby oraz uszkodzony lewy tylny kierunkowskaz. 17 – latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

To nie jedyne zdarzenie z udziałem rowerzystów. 14 – latek kierując rowerem po chodniku doprowadził do zderzenia czołowego z drugim rowerzystą. Chłopak z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Natomiast drugi z uczestników został ukarany mandatem z jazdę rowerem po chodniku.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5