43-latek z gm. Lubawa miał 3,8 promila. Uderzył w drzewo i zniknął

2022-08-02 20:23:25(ost. akt: 2022-08-03 08:11:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.
Nieodpowiedzialny kierujący jadąc samochodem uderzył w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie nie było pojazdu ani kierowcy. Po chwili policjanci na jednej z okolicznych posesji znaleźli rozbitego vw oraz rannego kierowcę.

Okazało się, że pomogli mu znajomi, którzy auto wyciągnęli traktorem i przewieźli na swoją posesję. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości . Okazało się, że 43 – latek kierował vw mając 3,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał do tego uprawnień.

W związku funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Lubawa.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5