VI Turniej o Puchar Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego Laver

2022-06-10 09:45:11(ost. akt: 2022-06-10 09:52:48)

Autor zdjęcia: LTT Laver

Na lubawskich kortach rywalizowało 25 miłośników tenisa w VI Turnieju o Puchar Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego Laver.
Z zaproszenia Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego Laver skorzystało 25 zawodników z 12 miejscowoście. Przy takiej frekwencji organizatorzy ustawili system gry pucharowej, tzw. drabinkę turniejową. Rozstawieni w turnieju byli: Wojciech Chocholski, Marek Adamowski, Sebastian Rogalski, Mateusz Gruz, ale jednak to nie oni, okazali się głównymi aktorami sobotniego przedstawienia. Prawie wszyscy, jak przystało na faworytów, dotarli do ćwierćfinału, oprócz Marka Adamowskiego, który w drugiej rundzie musiał uznać wyższość Marcina Witkowskiego z Ostródy. Wojciech Chocholski w ćwierćfinale uległ Marcinowi Romanowskiemu, Sebastian Rogalski dzielnie walczył z późniejszym finalistą Wojciechem Milewskim, a Mateusz Gruz po zaciętym pojedynku, w którym miał już piłki meczowe, przegrał z tryumfatorem turnieju, Danielem Kaczerskim.
— W pierwszym półfinale Daniel pokonał Marcina Romanowskiego i długo musiał czekać na swojego rywala, ponieważ pojedynek Karola Rykaczewskiego z Wojciechem Milewskim był najdłuższym meczem w całym turnieju! Ostatecznie wygrał Wojtek i zameldował się w finale — relacjonuje Jacek Świątkowski z LTT Laver — Ostatecznie na podium zameldowali się: Daniel Kaczerski (Mława), Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie) i Marcin Romanowski (Żuromin).
Z gospodarzy, na turniej stawiły się 3 osoby: Martyn Michalak, Jacek Świątkowski i Przemysław Wiśniewski.
— Przemek zakończył udział na drugiej rundzie turnieju głównego, a pozostali odpadli w pierwszej i trafili do turnieju „pocieszenia” — mówi Jacek Świątkowski, który dotarł do półfinału, a Martyn Michalak odpadł w pierwszej rundzie.— "Małym księciem" turnieju (zwycięzca tzw. "pocieszki") został Roman Boberek z Nowego Miasta.
Nie sposób też nie wspomnieć o gwieździe turnieju, którą był Marek Jóźwiak, wieloletni piłkarz Legii Warszawa, a także reprezentant barw narodowych, w których występował 14 razy. Nie był to jego debiut na lubawskich kortach, już w 2018 roku brał już udział w turnieju deblowym o puchar burmistrza Lubawy.
— Zapewniał wtedy, że jeżeli tylko będzie mógł, zawita jeszcze na nasze przepięknie przygotowane, jak podkreślił, lubawskie korty. Marek w drugiej rundzie, trafił na faworyta turnieju Wojciecha Chocholskiego i po zaciętym pojedynku, niestety musiał zejść z kortu, jako pokonany — opowiada Jacek Świątkowski — Na turnieju pojawiło się też wiele nowych i jednocześnie „młodych twarzy”, którym dziękujemy za zmagania i mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich do powrotu do Lubawy. Pozdrawiamy i zapraszamy! Trzeba wspomnieć też o Draganie Andrijevic (Chorwacja), który jest stałym bywalcem lubawskich kortów a dzięki niemu turniej ma zawsze rangę międzynarodową!
Organizatorzy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Lubawskie Towarzystwo Tenisowe Laver na czele, którego stoi prezes Marek Kopański, zapowiada jeszcze minimum jedną imprezę tenisową w tym roku! Turniej przygotował i prowadził Jacek Świątkowski.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl
fot. LTT Laver


Lista uczestników:
Marcin Romanowski, Mateusz Gruz, Bartosz Jarzynka, Mateusz Rochna, Rafał Klejnowski, wszyscy z Żuromina, Tobiasz Gerczuk i Karol Gerczuk (Ciche), Karol Rykaczewski (Rybno), Wojciech Milewski i Roman Boberek (Nowe Miasto Lubawskie), Jakub Godziszewski, Dominik Dziombowski, Kacper Janowski wszyscy z Lidzbarka Welskiego, Grzegorz Gwar (Ostróda), Marek Jóźwiak (Warszawa), Robert Zalewski i Wojciech Chocholski z Mławy, Sebastian Rogalski i Mateusz Winnik z Działdowa, Tomasz Dumkiewicz i Przemysław Wiśniewski (Iława), Martyn Michalak i Jacek Świątkowski (Lubawa), Marcin Witkowski (Ostróda), Daniel Kaczerski (Mława), Marek Adamowski (Rypin), Dragan Andrijevic Brodnica- Chorwacja.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5