Kradł na placu budowy w Lubawie

2022-05-11 10:48:56(ost. akt: 2022-05-11 10:51:15)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixaby

45 – latek w najbliższym czasie będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Mężczyzna wykorzystując pozwolenie na zabranie złomu z terenu budowy pozbierał również gres, pojemniki na wodę oraz wiele innych przedmiotów będących w jego zainteresowaniu.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży płytek z placu budowy. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując trwający remont jednego z budynków na terenie miast pozabierał z placu budowy płytki, zbiorniki na wodę, rynny oraz wiele innych przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Pokrzywdzony straty oszacował na 10 000 zł.

Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się znany im 45 – latek. Jak ustalili policjanci jedna z osób pracująca w budynku zezwoliła na zabranie złomu oraz pozostałości po remoncie mieszkańcowi Lubawy.

Jednak mężczyzna wykorzystując przyzwolenie zabrał nie tylko złom czy resztki materiałów budowlanych ale również wiele innych przedmiotów w tym gres, pojemniki na wodę oraz rynny. Mundurowi odzyskali część przedmiotów jednak sprawca nie chciał powiedzieć gdzie znajdują się płytki. Wszystko wyszło na jaw podczas interwencji u kolegi 45 – latka. Okazało się, że mieszkaniec Lubawy skradziony gres schował u swojego znajomego. Policjanci odzyskali płytki, które zostały przekazane pokrzywdzonemu. Teraz 45 – latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5