Sukcesy elektryków z Zespołu Szkół w Lubawie

2022-01-13 08:37:02 (ost. akt: 2022-01-13 08:38:06)

Autor zdjęcia: ZS Lubawa

Grudzień 2021 r. okazał się niezwykle szczęśliwy dla uczniów Zespołu Szkół w Lubawie, którzy zdobyli aż dwie nagrody w konkursie ogłoszonym przez ENERGA-OPERATOR SA. Konkurs ten skierowany był do szkół średnich i zawodowych współpracujących z ENERGA-OPERATOR SA w ramach umów patronackich i programu „Energ(i)a do nauki”.
Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu projektu, który powstał lub mógłby powstać przy wykorzystaniu sprzętu sfinansowanego przez ENERGA-OPERATOR SA.
Spośród 15 prac konkursowych nadesłanych z różnych szkół, Komisja Konkursowa wyłoniła 6 najbardziej interesujących.

Wśród nich znalazły się dwie przygotowane przez uczniów Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół w Lubawie.


I miejsce zdobył projekt „Pracownia elektryczna z modelem linii napowietrznej”. Powstał on przy wykorzystaniu sprzętu sfinansowanego przez ENERGA-OPERATOR SA i polegał na remontach pracowni elektrycznych, ich wyposażeniu oraz budowie modelu izolowanej linii napowietrznej.

II miejsce zdobył projekt „Stanowisko do symulacji instalacji elektrycznej działającej w systemie off-grid”. Nagrodzona praca przedstawiała projekt stanowiska fotowoltaicznego do badania instalacji elektrycznej wykonanej w systemie off-grid, który mógłby powstać we współpracy z ENERGA-OPERATOR SA.

Nagrody w wysokości 15.000 i 10.000 zostaną przeznaczone na wyposażenie pracowni elektrycznych w lubawskim Zespole Szkół, dzięki czemu uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności, a może nawet zdobywać kolejne nagrody.

źródło: ZS Lubawa
red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5