Halo, policja? Brat biega z kanistrem i grozi, że podpali mieszkanie

2021-12-28 22:21:52(ost. akt: 2021-12-28 22:25:57)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi. Mężczyzna groził spaleniem swojemu rodzeństwu. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kisielicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 28 - latkowi.

Z ustaleń śledczych wynikało, że mundurowi zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w gminie Kisielice. Zgłaszająca dodała, że nietrzeźwy brat biega z kanistrem i grozi, że podpali mieszkanie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali agresywnego 28 - latka.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza awantura, podczas której mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu grozi swojej siostrze i bratu.

Rodzeństwo w obawie o życie i zdrowie postanowiło o wszystkim poinformować policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 28 – latkowi. W związku z powyższym Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował wobec mieszkańca gminy Kisielice policyjny dozór a funkcjonariusze postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia.

źródło: KPP Iława
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5