Straciła 10 tysięcy metodą na funkcjonariusza CBŚ i policjanta

2021-12-22 10:28:37(ost. akt: 2021-12-22 10:30:26)

Autor zdjęcia: policja

Oszuści nie próżnują. Ich aktywność wzrasta szczególnie w okresie przedświątecznym i okołoświątecznym. Wykorzystując ludzką ufność podszywają się pod funkcjonariuszy służb mundurowych. Informują o zagrożeniu utratą oszczędności swoje ofiary, a następnie każą wypłacić pieniądze i przekazać w bezpieczne ręce. W ten sposób ofiary oszustwa tracą oszczędności całego życia. Pamiętaj! Policja nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach przeciwko oszustom, a tym bardziej nie prosi o wypłatę i przekazywanie pieniędzy!
We wtorek (21.12.2021r.) na terenie powiatu działdowskiego miały miejsce próby wyłudzenia pieniędzy przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy CBŚ i Policji. Do kilku osób zadzwonił telefon, gdzie osoba podająca się za funkcjonariusza CBŚ ostrzegała je o rzekomej próbie przejęcia ich pieniędzy przez oszustów. Sprawcy instruowali osoby, by te jak najszybciej wypłaciły pieniądze z konta i przekazały je policjantowi, który przyjedzie je odebrać aby przechować je w bezpiecznym miejscu.

Na skutek działania sprawców, ofiarą oszustwa padła jedna osoba, która straciła 10 tysięcy złotych. Pozostali poszkodowani nie dali się nabrać i próbę wyłudzenia pieniędzy zgłosili na Policję. Na pochwałę zasługuje postawa pracowników banku, którzy podejrzewając próbę oszustwa, w porę zapobiegli utracie oszczędności życia ich klientom.

KWP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5