Standard w Rodzonym, ponad setka na liczniku

2021-12-08 13:31:06 (ost. akt: 2021-12-08 13:32:37)

Autor zdjęcia: policja

Bez uprawnień, na zakazie czy za szybko. Takich kierujących zatrzymali podczas minionej doby policjanci na terenie powiatu iławskiego. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 5 kolizji drogowych.
Wczoraj kilka minut po godzinie 17:00 w Zalewie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 20 – latek kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień a samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci 20 – latka ukarali mandatem i zatrzymali dowód rejestracyjny od vw.

Natomiast w Nowej Wsi dzielnicowy zatrzymał 44 – latka kierującego peugeotem. Funkcjonariusz podczas kontroli obiektów handlowych pod względem przestrzegania obowiązujących obostrzeń, związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19 zauważył, że ze sklepu wychodzi mężczyzna i nie ma założonej obowiązkowej maseczki. Dzielnicowy wylegitymował go oraz sprawdził w policyjnych systemach. Policjant pouczył mężczyznę i kiedy wsiadł do radiowozu żeby zapisać interwencję w notatniku zauważył jak 44 – latek odjeżdża samochodem. Dzielnicowy podczas sprawdzania w systemie zauważył, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi dlatego natychmiast pojechał za peugeotem i zatrzymał go. Funkcjonariusz oświadczył mężczyźnie, że tym razem popełnił przestępstwo za które w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Tymczasem w Rodzonym podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 46 – latkowi a jego konto powiększyło się o punkty karne.

źródło: KPP Iława
red
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5