Lubawski sztab dobroci wystartował! Dołącz do nich!

2021-11-23 13:49:59 (ost. akt: 2021-11-25 08:11:59)

Autor zdjęcia: .

Lubią ludzi, pomagają, mobilizują innych, dzielą się dobrem. Szlachetna paczka w Lubawie to ekipa cudownych wolontariuszy, którzy kolejny raz dołączają do ogólnopolskiej akcji pomocy w ramach "Szlachetnej Paczki". Dołącz i Ty!
W sobotę 13 listopada o godzinie 8:00 nastąpiło długo wyczekiwane Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego dnia przez najbliższe cztery tygodnie każdy może wybrać z bazy rodzinę, której chce pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły przygotować Paczkę dla wybranej rodziny. Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą.

Pomaga tym wszystkim, dla których pełna lodówka, ciepły posiłek, nowe ubranie czy chwila oddechu od obowiązków opiekuńczych są mało realnym marzeniem. Dla niektórych życie to przytłaczająca dosadność. Kiedy – mimo zimy – mówią „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę.

Lubawski sztab "Szlachetniej Paczki" zaprasza wszystkich do współpracy. Wolontariusze z Lubawy swój magazyn mają w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie przy ulicy Strażackiej 1. Tam można przynosić żywność, środki czystości, chemię, zabawki, artykuły papiernicze.

Co jeszcze? Zgłoś się do wolontariuszy, zostań jednym z nich. Wystarczy na facebooku odszukać stronę "Szlachetna Paczka Lubawa", napisać wiadomość i wszystkiego się dowiedzieć.
Magazyn w straży będzie czynny w piątek 10 grudnia od godziny 17:00 do 20:00, w sobotę 11 grudnia od godziny 10:00 do 20:00, w niedzielę 12 grudnia od godziny 10:00 do 12:00.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5