Clearex Chorzów pokonany! 6 nominacji WMZPN dla Constractu

2021-11-22 08:08:43 (ost. akt: 2021-11-22 08:15:56)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Po trzymającym do końca napięciu meczu STATSCORE Futsal Ekstraklasy, Constract Lubawa pokonał Clearex Chorzów i tym samym powrócił na “zwycięską ścieżkę” po dwóch z rzędu porażkach.
Po zaciętym początku wynik otworzyli chorzowianie, jednak jeszcze przed przerwą Konstruktorzy wyrównali dzięki trafieniu Bartłomieja Piórkowskiego.

W drugiej połowie czerwoną kartkę za interwencję ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz gości - Rafał Krzyśka. Rzut wolny wykorzystał wtedy Tomasz Kriezel, wyprowadzając Constract na prowadzenie, a zgodnie z futsalowymi zasadami rywale znów mogli grać w piątkę, choć oczywiście już bez swojego podstawowego bramkarza.

Na 3:1 wynik podwyższył Luan. Goście wkrótce zdjęli bramkarza i grając z przewagą jednego zawodnika w polu zdołali zdobyć gola kontaktowego. Na więcej jednak Constract już nie pozwolił i niesiony dopingiem publiczności, dowiózł wynik 3:2 do samego końca.

PLEBISCYT WMZPN: Aż 6 nominacji! Zachęcamy do głosowania na naszych przedstawicieli!

Zbliża się gala Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, podczas której zostaną rozdane tradycyjne, coroczne nagrody. Aż w sześciu kategoriach mamy nominacje dla naszego środowiska sportowego.

I tak: Sebastian Grubalski został nominowany do tytułu Zawodnika Roku za osiągnięcia klubowe oraz reprezentacyjne (awans z kadrą na Euro 2022), Grzegorz Okuniewski za bycie numerem jeden w lubawskiej bramce i zdobycie tytułu wicemistrzowskiego został nominowany w kategorii Młodzieżowiec Roku, Dawid Grubalski za osiągnięcia z klubem oraz pracę w kadrze narodowej U-19 otrzymał nominację do tytułu Trenera Roku, Constract Lubawa otrzymał także nominację w kategorii Zespół Roku, Firma Constract Export-Import oraz marka BrickWood nominowana jest do tytułu Sponsor Roku, a wreszcie trafienie Bartłomieja Piórkowskiego w spotkaniu z LSSS Team Lębork ma szansę uzyskać tytuł Bramki Roku.

W plebiscycie można głosować na stronie WMZPN na Facebook’u. Nagrody zostaną przyznane w oparciu o głosy publiczności, głosy środowiska sportowego oraz głosy komisji konkursowej.

Planowane spotkania

27 listopada, godzina 18:00 - FIT-MORNING GREDAR TEAM BRZEG vs. CONSTRACT LUBAWA
W najbliższej kolejce Constract zmierzy się na wyjeździe z drużyną z Brzegu. Choć tym razem rywal należy do niżej notowanych, Konstruktorów czeka trudna przeprawa, gdyż zespół z Brzegu - mówiąc kolokwialnie - Constratowi po prostu “nie leży”. W zeszłym sezonie lubawianie wyjazdowy mecz w Brzegu przegrali, tracąc praktycznie szansę na dogonienie w tabeli Rekordu Bielsko-Biała. Dlatego do tego spotkania należy podejść z pełną koncentracją. Zespół Fit-Morning Gredar Team Brzeg w Ekstraklasie utrzymał się “przy zielonym stoliku”. Miało to związek z wycofaniem się z rozgrywek Jelcza-Laskowice i ekipa z Brzegu jako najwyżej notowany spadkowicz pozostała w najwyższej klasie rozgrywkowej. W obecnym sezonie zajmuje 11. pozycję.

27 listopada, godzina 9:00 - WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI W KORSZACH I W BARCIANACH

W sobotę czeka nas rywalizacja o Wojewódzki Puchar Polski! Zwycięzca tych rozgrywek zagra w krajowym Pucharze Polski, gdzie już czeka wylosowany rywal - Bonito Helios Białystok. Warto wspomnieć, że od rozgrywek Pucharu Polski właśnie rozpoczęła się historia naszego Klubu Sportowego Constract Lubawa.
Od godziny 9:00 na dwóch obiektach - w Korszach i w Barcianach - rozgrywane będą mecze grupowe. Zwycięzcy grup czterozespołowych oraz dwa najlepsze zespoły grupy pięciozespołowej zagrają w Final Four, które o 17:30 rozpocznie się w Korszach. Tam po półfinałach poznamy finalistę, a wreszcie triumfatora Wojewódzkiego Pucharu Polski. Organizatorem rozgrywek jest Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, a w realizacji tego przedsięwzięcia nasz lokalny związek jest wspierany między innymi przez przedstawiciela naszego klubu.

5 grudnia, godzina 18:00 - JUŻ SĄ DOSTĘPNE BILETY NA MECZ Z RED DRAGONS PNIEWY (ostatni w tym roku we własnej hali)
Za wcześnie jeszcze na przedmeczową zapowiedź, ale informujemy już o uruchomieniu sprzedaży biletów na ostatni mecz domowy Constractu w tym roku. 5 grudnia (w niedzielę) zmierzymy się we własnej hali z rozpędzonym zespołem Red Dragons Pniewy.

Informacje o sprzedaży biletów zamieściliśmy na naszej stronie pod adresem: http://ksconstract.pl/zapelniamy-hale-ostatni-domowy-mecz-konstruktorow-w-tym-roku-inf ormacje-o-biletach-vs-red-dragons-pniewy-niedziela-5-grudnia-godz-1800/
Bezpośredni link do sprzedaży biletów:
https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_halowa/fs0124/opis

źródło: KS Constract Lubawa
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5