Pierwsza domowa porażka od dwóch lat!

2021-11-15 09:45:01(ost. akt: 2021-11-15 09:48:28)

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Stało się to, co kiedyś musiało się stać. Po blisko dwóch latach bez porażki ligowej we własnej hali, Constract musiał uznać wyższość rywala. Passę Konstruktorów przerwała drużyna GI Malepszy Futsal Leszno.
Sam mecz był niezwykle emocjonujący, a najlepiej świadczy o tym wynik 5:8. Choć do przerwy to Constract prowadził dwoma bramkami i utrzymywał pewne prowadzenie przez długi czas, to ostatnie 7 minut było w wykonaniu lesznian zabójcze. Z wyniku 5:3 momentalnie wyszli na prowadzenie 5:6. Constract szukając punktów zagrał bez bramkarza, jednak tym razem ryzyko się nie opłaciło i goście zdobyli kolejne dwa gole, ustalając wynik spotkania.

Kilka dni wcześniej, 10 listopada, Constract stracił miano jedynej niepokonanej drużyny w tym sezonie Futsal Ekstraklasy. Choć początek hitowego meczu w Bielsku-Białej był bardzo wyrównany i niezwykle trzymający w napięciu, to Rekord ostatecznie potwierdził swoją klasę i wielkie doświadczenie, schodząc do przerwy z wynikiem 4:1. W drugiej połowie Konstruktorzy szukali swoich szans, jednak ostatnim akcentem tego meczu były dwa przedłużone rzuty karne (po przekroczeniu limitu fauli przez nasz zespół). Oba gospodarze wykorzystali i zwyciężyli ostatecznie 6:1.
Hitowy mecz Mistrza z Wicemistrzem Polski był transmitowany na żywo przez telewizję NSport+.

Co dalej?

20 listopada, godzina 16:0 - CONSTRACT LUBAWA vs. CLEAREX CHORZÓW

Pięć tytułów Mistrza Polski, trzy tytuły Wicemistrza oraz dwa brązowe medale - to dorobek Clearexu Chorzów w Futsal Ekstraklasie. W najbliższą sobotę utytułowana chorzowska drużyna zawita do Lubawy, gdzie nie będzie co prawda faworytem w starciu z Constractem, ale spotkanie zapowiada się ekscytująco. Lubawianie do meczu przystąpią po dwóch dotkliwych porażkach. Clearex wygrał dwa ostatnie mecze z outsiderami ligi - AZS-em Gdańsk oraz Górnikiem Polkowice. W tym sezonie chorzowianie grają w kratkę - potrafią stracić punkty z niżej notowanymi przeciwnikami oraz urywać punkty czołówce.

Do Lubawy przyjadą jednak z nastawieniem zdobycia kompletu, więc trzeba się szykować na wielkie emocje.