Piłka w grze, Motor walczy!

2021-10-11 11:43:42(ost. akt: 2021-10-11 11:59:46)

Autor zdjęcia: Motor Lubawa

Za nami sportowy weekend, podczas którego na boiskach rywalizowali piłkarze Motoru Lubawa.
W piątek, 8 października o godzinie 16 w Suszu, odbył się mecz młodzików Unia Susz — MLKS Motor Lubawa.

W Suszu rozegraliśmy bardzo trudne spotkanie z tamtejszą Unią. Przeciwnik zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę i do momentu strzelenia pierwszej bramki przez naszych zawodników, był groźny i dobrze zorganizowany. Do przerwy wynik 0 - 0 . Po zmianie stron to my byliśmy bardziej zdyscyplinowani i bardziej konkretni w poczynaniach boiskowych — relacjonuje trener Paweł Korpalski.

Zawodnicy z lubawskiego klubu okazali się lepiej przygotowani kondycyjne i wykazali się wielką determinacją, aby odnieść zwycięstwo. Efektem były cztery piękne bramki, które zapewniły zawodnikom Motoru zwycięstwo.

Wygrała zespołowość i konsekwencja. Chciałbym wyróżnić cały zespół za walkę, fajne płynne akcje i piękne bramki. Brawo chłopaki — podsumowuje trener Paweł Korpalski.

UNIA SUSZ - MOTOR LUBAWA 0 - 4
Bramki strzelali: Olivier Pawłowski , Bartosz Aranowski , Jędrzej Przybyłowski , Hubert Bieńkowski.
Motor zagrał w składzie: , Łukasz Sternicki , Bartosz Aranowski , Dorian Szwarc , Maciej Banacki , Jeremiasz Szałkowski , Hubert Bieńkowski , Ksawery Zakrzewski , Olivier Pawłowski , Jakub Kisicki , Przemysław Zakrzewski , Paweł Wysocki , Jędrzej Przybyłowski , Adam Rożentalski , Szymon Więckowski , Maciej Szefer.

W sobotę w samo południe w Lubawie, drużyna juniorów młodszych podejmowała na własnym boisku Grunwald Gierzwałd i po ciekawym spotkaniu zainkasowała 3 punkty!

Wynik otworzył kapitan Antek Biczkowski, jednak goście zdołali szybko wyrównać i to oni byli groźniejsi do końca pierwszej części meczu, mimo tego wynik nie uległ zmianie. Po przerwie drużyna z lubawskiego klubu zaczęła dużo agresywniej i odważniej, czego skutkiem była szybko zdobyta bramka na 2:1 przez Dawida Pruchniewskiego.

W tym momencie zespół nabrał wiatru w żagle i zaczął grać jeszcze lepiej, co poskutkowało kolejnymi bramkami Bartka Rafałowicza, Oskara Jackiewicza, Mikołaja Zegadło i Kacpra Kruszewskiego. W końcówce meczu jeden z kontrataków gości przyniósł bramkę samobójczą na 6:2, mimo kilku stworzonych przez nasz zespół sytuacji wynik nie uległ już zmianie. Chciałbym pochwalić zespół za postawę, zwłaszcza w drugiej połowie. Wygrana zasłużona i jakże potrzebna naszej drużynie, mam nadzieję, że teraz bardziej uwierzymy we własne umiejętności i będziemy walczyć o punkty w kolejnych meczach. Brawo Panowie!

Skład podczas meczu z GKS Grunwald Gierzwałd: , Oskar Jackiewicz, Jakub Józefowicz, Dawid Kuczyński, Antoni Biczkowski, Dawid Krefft, Bartosz Rafałowicz, Błażej Chyrzyński, Dawid Pruchniewski, Mikołaj Zegadło, Hubert Jagucki, Kacper Raszkowski
Zagrali także: Julian Senkowski, Kacper Kruszewski, Maciej Józefowicz, Maciej Szpanowski, Błażej Dmochewicz

W miniony weekend seniorzy MLKS Motor Lubawa, w 10 kolejce IV ligi podejmowali na własnym boisku ZKS Olimpię II Elbląg. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

TABELA IV LIGA
1 Jeziorak Iława
2 Concordia Elbląg
3 Granica Kętrzyn
4 Huragan Morąg
5 Pisa Barczewo
6 Mrągowia Mrągowo
7 Mazur Ełk
8 Polonia Lidzbark Warmiński
9 Motor Lubawa
10 Olimpia II Elbląg
11 Polonia Iłowo
12 DKS Dobre Miasto
13 Zatoka Braniewo
14 Błękitni Orneta
15 Błękitni Pasym
16 MKS Korsze

źródło: Motor Lubawa
red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5