Po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę mercedesa. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego z narkotykami i pasażer poszukiwany przez sąd

2021-09-23 12:58:59 (ost. akt: 2021-09-23 13:04:24)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35 – latkowi. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiadał przy sobie amfetaminę i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natomiast 40 – latek kierował scanią nie posiadając do tego uprawnień i spowodował kolizję drogową.
W środę (22.09.2021r.) po godzinie 8:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego w gminie Lubawa zauważyli kierującego mercedesem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca zbliżając się do patrolu policji na podawany znak do zatrzymania nie zareagował.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za mercedesem. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 35-latek. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali go. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiada przy sobie woreczek strunowy, który po zbadaniu okazał się amfetaminą. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badania. W celu sprawdzenia czy nie kierował mercedesem pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze również wylegitymowali pasażera samochodu, którym okazał się 26-latek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Iławy został już przetransportowany do więzienia.

źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5