To będzie sobota z jabłkiem w roli głównej

2021-09-21 13:59:20 (ost. akt: 2021-09-21 14:14:19)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika. W końcu to przez ten owoc pokusy i pożądania Adam i Ewa zostali wygnani z raju.
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. To doskonała okazja do pysznego świętowania, dlatego już w najbliższą sobotę w Lubawie będzie ku temu okazja.

W Lubawskich Łazienkach odbędzie się III Regionalne Święto Jabłka Witaminy Szkolne. Wszystkie zaplanowane atrakcje będą miały związek z jabłkiem właśnie.
Będzie wystawa i możliwość zakupu koszy witaminowych przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lubawie, będzie jabłkowa gra terenowa czy jabłkowa fotobudka. Nie zabraknie możliwości posmakowania soku z jabłek, skosztowania i kupienia wielu przetworów witaminowych.
Podczas całego wydarzenia będzie funkcjonował park rozrywki dla najmłodszych.

Na scenie o godzinie 14:00 zaprezentują się dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lubawie. O 14:40 rozpocznie się wielkie gotowanie, które potrwa do godziny 18:00. Pojawią się wyjątkowi kucharze tacy jak: Mariusz Gachewicz z Zamku Gniew, Przemysław Langowski z restauracjo Oranżeria w Gdańsku, Ireneusz Koniuszka z Zamku Ryn. Degustacja zup będzie kosztowała złotówkę, a pozostałych dań po dwa złote.

W czasie, gdy kucharze będą gotować dla mieszkańców i gości Lubawy, na scenie pojawi się zespół "Standard Acoustic" (godz. 15:00, 16:15, 17:30), zespoły "Frajda" i "Papugi" ze SP w Lubawie (godz. 15:30), uczniowie lubawskiej podstawówki zaprezentują pokaz mody witaminowych kapeluszy. Zaplanowano konkursy dla dzieci, na zdrową kanapkę czy wyciskanie soku (godz. 17:00). Całość zakończy się widowiskiem Fireshow — taniec ognia.

Zatem do zobaczenia w sobotę w Łazienkach Miejskich w Lubawie.

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5