Kolejne zwycięstwa kierowców LRacing!

2021-09-21 07:46:59 (ost. akt: 2021-09-21 07:51:54)
Grupa podczas zawodów z wyścigowymi przyjaciółmi . Od lewej Dawid Lontkowski, Jarosław Lontkowski, Sebastian Matuszewski, Piotr Maćkiewicz, Katarzyna Maćkiewicz, Paulina Rutkowska oraz Krzysztof Kapica.

Grupa podczas zawodów z wyścigowymi przyjaciółmi . Od lewej Dawid Lontkowski, Jarosław Lontkowski, Sebastian Matuszewski, Piotr Maćkiewicz, Katarzyna Maćkiewicz, Paulina Rutkowska oraz Krzysztof Kapica.

Autor zdjęcia: Mirosław Korzeń

Grupa Rajdowa LRacing! ubiegłej soboty 18.09.2021 wzięła udział w 2 rundzie cyklu Track Day Trophy, organizowanej przez stowarzyszenie Motorsport Trophy. Tym razem kierowcy rywalizowali na kultowym lotnisku w Toruniu.
Zawodnicy lubawsko - iławskiej Grupy kolejny raz przygotowywali swoje auta do ostatnich godzin przed wyjazdem na zawody jednak nie wszyscy z nich mogli wziąć udział w zmaganiach. Prognozy pogody, które kierowcy śledzą zawsze przed dniem wyścigowym zapowiadały przelotne opady i tak właśnie było. Od początku przejazdów zapoznawczych i treningowych zawodnicy zmagali się nie tylko z konfiguracja trasy ale i doborem odpowiednich opon do stale zmieniających się warunków na płycie lotniska.

Druga runda popularnej amatorskiej ligi toruńskiego stowarzyszenia zorganizowana została dla ograniczonej ilości tylko 60 uczestników, którzy zjechali się z różnych części Polski.


Zapisy na zawody rozeszły się na wiele dni przed zawodami, a lista rezerowa były naprawę długa. Nasi bardzo szybcy kierowcy reprezentujący barwy miast Lubawa oraz Iława kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony na tle bardzo mocnej konkurencji.
Reprezentujący Grupę Rajdową LRacing! kierowcy w składzie Dawid Lontkowski, Łukasz Lontkowski oraz Piotr Maćkiewicz z pilotem Kasią Maćkiewicz walczyli o triumfy podczas imprezy, której organizator zaplanował 2 przejazdy treningowe oraz 3 przejazdy wyścigowe z pomiarem czasu, każdy z nich po 2 okrążenia o długości około 4 kilometrów.

Startujący w klasie 1 (auta z pojemnością do 1400ccm) Dawid Lontkowski jadący Honda Civic 1.3 VTEC od początku zawodów mocno prowadził w swojej grupie tym samym z dużą przewagą czasową zajął 1 miejsce w klasie 1 spośród 12 zawodników oraz nieoficjalne 14 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów w których startowało 60 uczestników.

— To mój chyba już 12 start w tym sezonie i 10 zwycięstwo! Auto spisuje się bardzo dobrze, jednak cały czas wprowadzamy modyfikacje aby prowadziło się jeszcze lepiej. Ten sezon pokazuje, że jesteśmy bardzo silną konkurencja dla bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników startujących w wyścigowych imprezach — komentuje Dawid Lontkowski.

Łukasz Lontkowski startujący Citroenem C2 VTS w klasie 2 ( auta z pojemnością do 2000ccm) zajął bardzo dobre 2 miejsce w klasie 2 wśród 19 zawodników. Uzyskany wynik pozwolił mu zając 10 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Startowaliśmy w bardzo zmiennych warunkach od deszczu do praktycznie sucha nawierzchnię. Taka ruletka pogodowa sprawiła, że dobór opon był kluczowy na tak długim odcinku trasy. Pierwszy przejazd wyścigowy wyjechałem na oponie deszczowej, jak się później okazało nawierzchnia była na tyle sucha, że opony przegrzały się po pierwszym okrążeniu i zaczęły „płynąć”. Straciłem na tym przejeździe około 7-10s co miało swoje konsekwencje na wyniku końcowym.
— Kolejne przejazdy były dużo szybsze, mimo finalnej straty 3 sekund do 1 miejsca zawody uważam za bardzo udane. Przegrałem z bardzo dobrym kierowcą, który był jeszcze do niedawna poza moim zasięgiem, aktualnie zaczynam się z nim mierzyć. Na tą chwilę zajmuję pierwszą pozycję w klasyfikacji rocznej TDT klasy2 co również mnie bardzo cieszy. – komentuje Łukasz.

W najmocniejszej klasie 4 reprezentował Grupę Rajdową LRacing! Piotr Maćkiewicz pilotowany prze Katarzynę Maćkiewicz. Ta sympatyczna para bardzo szybko przemieszczająca się na wyścigowej trasie autem Audi TT Quattro, notując na każdym przejeździe coraz lepsze czasy. Załoga podczas ostatniej czasówki zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej przejazdu, to wystarczyło na 4 miejsce w klasie 4 wśród 7 zawodników oraz 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

— Wyjazd do Torunia na 2 rundę Track Day Trophy uważam, za bardzo udany. Od podium dzieliła nas 1s. W pierwszym przejeździe pomiarowym nie trafiliśmy z doborem opon i sporo straciliśmy. W kolejnych przejazdach odrabialiśmy stratę. W ostatnim przejeździe mieliśmy drugi najlepszy czas okrążenia z całej stawki 58 zawodników. Niestety pomimo jazdy na 120% nie zdołaliśmy odrobić straty. Zabrakło 1s do 3 miejsca. Ostatecznie zawody kończymy na 4 miejscu w klasie i 7 w generalce wśród 58 zawodników. Bawiliśmy się świetnie, gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy współzawodnikom za rywalizację – komentuje Piotr Maćkiewicz.

Obrazek w tresci

Kiedy kolejne starty?
Już w kolejną niedzielę 26.09.2021 reprezentant Grupy Rajdowej LRacing Piotr Maćkiewicz wybiera się do Torunia gdzie rywalizować będzie podczas 1 rundy MINI-MAX na Rallycrossowym Torze. Stawka zawodników na pewno będzie ciekawa, bardzo silna i wymagająca. Mamy nadzieję, że auto wytrzyma i w najbliższych tygodniach będziemy mogli opowiedzieć Państwu o naszych zmaganiach. Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Grupy Rajdowej LRacing, gdzie dowiedzą się Państwo wielu innych informacji.

źródło: Grupa Rajdowa LRacing

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5