Na sportowo powitali nowy rok szkolny i pożegnali wakacje

2021-09-14 08:21:06(ost. akt: 2021-09-14 08:22:18)

Autor zdjęcia: GOPS Lubawa

Na zakończenie wakacji i przywitanie nowego roku szkolnego odbył się w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu piknik na świeżym powietrzu.
Pierwszym jego etapem było przejście toru przeszkód. Trzeba było wykazać się sprawnością i prędkością działania, pokonując takie przeszkody jak tunele, równoważnię, kozłując piłkę wokół pachołków, bieg w workach oraz wielkich kapciach. Uczestnicy dali z siebie wszystko aby być jak najlepszym i zdobyć najkrótszy czas wyznaczonej trasy.

Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na chwilę wytchnienia przy ognisku gdzie toczyły się wspólne rozmowy, śpiew piosenek.

Można było skosztować kiełbasek na ciepło i łapać ostatnie ciepłe promienie słoneczne. Dziewczyny tego dnia zrobiły sobie wianki z kwiatów polnych.

Podczas zajęć w świetlicy codziennie odrabiane są lekcje. Wrzesień sprzyja aktywności i chęci do nauki, z biegiem czasu zapał ten niestety nieco maleje. Na zajęciach plastycznych powstał plakat, który zawiera najpiękniejsze wspomnienia z wakacji uczestników. Podczas jego tworzenia można było usłyszeć niejedną ciekawą opowieść.


źródło: GOPS Lubawa


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5