Stanisław Soyka wystąpi na Zamku w Lubawie

2021-09-13 11:13:09 (ost. akt: 2021-09-13 11:45:59)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Przed nami kolejne występy gwiazd w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego.
W najbliższy piątek, 17 września 2021 roku, odbędzie się trzecie muzyczne spotkanie w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego.

Na dziedzińcu Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznych na ruinach Zamku Biskupów Chełmińskich zaprezentuje się Julita Sokołowska - Polska skrzypaczka, kompozytorka, producentka muzyczna oraz wokalistka o rzadko spotykanej barwie głosu (kontralt) i skali obejmującej 4 oktawy. Absolwentka wydziału instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz nauczyciel dyplomowany. Laureatka wielu nagród, między innymi „Złotej płyty” i „Złotego medalu” Akademii Sukcesu przyznanego za wybitne osiągnięcia i promowanie muzyki w kraju i za granicą. Nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność pedagogiczną. Koncertowała na scenach filharmonicznych i teatralnych całej Polski, w większości krajów europejskich a także w Azji i Afryce. Ma na swoim koncie kilka albumów płytowych oraz szereg nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Obecnie oprócz działalności artystycznej prowadzi również działalność szkoleniową, związaną z diagnozowaniem i rozwijaniem potencjału ludzkiego.
Gwiazdą wieczoru będzie Stanisław Soyka – polski wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer, wystąpi w towarzystwie takich osób jak: Przemek Greger (gitara akustyczna), Kuba Sojka (perkusja/śpiew), Zbigniew Uhuru Brysiak (perkusjonalia).

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Tomasz Glanc.

Początek koncertu o godzinie 16:00 na dziedzińcu Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznych na ruinach Zamku Biskupów Chełmińskich. W przypadku niesprzyjającej pogody, koncert odbędzie się w kościele farnym w Lubawie.

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5