Mieszkaniec gm. Lubawa jedną z ofiar wypadku pod Toruniem. Mężczyźni świadczyli usługi dla jednej z firm w Ostródzie - producenta domów z drewna

2021-08-28 08:55:16 (ost. akt: 2021-08-28 09:06:00)

Autor zdjęcia: KMP Toruń

Dwóch mężczyzn z Ostródy i jeden z gm. Lubawa zginęli w wypadku pod Toruniem, w miejscowości Cierpice na DK10 w miniony poniedziałek. Ciało jednego z nich odnaleziono w rozbitym busie dopiero na policyjnym parkingu.
Bus, którym jechali mężczyźni z naszego województwa, zderzył się z ciężarówką.

— Ze wstępnych informacji jakie udało się zebrać policjantom kierowca busa marki opel jadący w kierunku Bydgoszczy najprawdopodobniej chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego, który hamował przed nim nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Wtedy, zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Mercedes Magnum, który jechał z przeciwka czyli w kierunku Torunia. Siła zderzenia była tak duża, że bus dodatkowo uderzył w fiata doblo jadącego za nim — informuje KMP w Toruniu.

Na miejscu pojawiły się wszystkie służby - policja prowadząca oględziny miejsca wypadku pod nadzorem prokuratora, straż, ratownicy medyczni, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja poinformowała, że w wypadku zginęła jedna osoba - kierowca busa, a trzy ranne osoby trafiły do szpitala.

Niestety ofiar było więcej


Potem okazało się, że nikt z będących na miejscu wypadku nie zauważył jeszcze jednego pasażera. Jego ciało znaleziono w bagażowej części busa, gdy samochód stał już na policyjnym parkingu. Sprawę bada teraz Komenda Wojewódzka Policji, bo mogło dojść do nieprawidłowości podczas oględzin na miejscu wypadku. Wobec pięciu policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

Dlaczego na miejscu wypadku w busie nie znaleziono ciała drugiej ofiary? Jak poinformowała policja, było w części busa, gdzie żadnego pasażera nie powinno być. Tam były przewożone materiały budowlane i narzędzia. Mężczyźni świadczyli usługi dla jednej z firm w Ostródzie - producenta domów z drewna. Jechali na montaż domku. Jeden z mężczyzn, którzy zginęli, osierocił trójkę dzieci.

red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5