Jubileuszowa X edycja Lubawskiej Dychy już za nami!

2021-08-24 10:23:35(ost. akt: 2021-08-24 10:45:13)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W minioną niedzielę, na Stadionie Łazienkowski, po raz dziesiąty zawodnicy stanęli na linii startu, aby pokonać 10 kilometrów ulicami Lubawy.
Lubawska Dycha to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu biegów dla zawodników z okolicy i nie tylko. Bardzo przyjemna trasa ulicami miasta, z atestem PZLA, od lat przyciąga wiele osób.
W tym roku, 22 sierpnia, zawody odbyły się po raz dziesiąty. Na starcie do biegu głównego na 10 kilometrów stanęło ponad 150 zawodników. Nie zabrakło sympatyków nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans niespełna 6 kilometrów.
Tego dnia od godziny 11 odbywały się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało blisko 160 młodych zawodników.

Nad przebiegiem zawodów czuwał Marek Tykarski, trener LKS Lubawa.
Na najwyższym stopniu podium biegu na 10 kilometrów stanął Kenijczyk Boniface Nduva, za nim na metę przybiegł Adrian Przybyła z klubu Jonkowo Sport. Na trzecim miejscu podium uplasował się Paweł Tarasiuk z Ostródy.
Najlepszym zawodnikiem miasta Lubawa był Radosław Górski, reprezentujący team "Biegam o kolesi", który zajął 12 miejsce.

Najlepsza trójka startująca z kijkami na niecałe 6 kilometrów to kolejno Adam Ślęzak OSP Pogordzie, Katarzyna Golubiewska z Ostródy i Małgorzata Borowska z Lubawy.