Poznaj jeziora Ziemi Lubawskiej podczas sobotniej wycieczki rowerowej

2021-07-29 09:18:02 (ost. akt: 2021-07-29 09:19:57)

Autor zdjęcia: Mateusz Szauer

Przed nami kolejna wycieczka z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych realizowana w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa oraz Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez Powiat Iławski.
Start w sobotę, 31 lipca o godzinie 15.00 z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie.
Na półmetku wakacji zabierzemy uczestników na wyprawę szlakiem jezior Ziemi Lubawskiej. Trasa o długości ok. 48 km poprowadzi przez miejscowości Prątnica – Łążyn – Zwiniarz – Hartowiec – Grądy – Rynek – Grodziczno – Linowiec – Tuszewo – Lubawa, a wycieczka będzie okazją by w sobotnie popołudnie poznać akweny, których w naszym regionie nie brakuje. W Zwiniarzu i Tuszewie na wszystkich rowerzystów będzie czekał poczęstunek, który pomogą nam przygotować m. in. Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Zwiniarzu zorganizowani przez Adriannę Modras, jak również Mieszkanki Tuszewa z Panią sołtys Ewą Budzińską na czele.

Wstęp jak zawsze bezpłatny, jednak przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem na leki dla dobrze wszystkim znanej małej Alicji Kołeckiej, która w październiku przejdzie długo oczekiwaną operację oka.

Wycieczka odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju, a uczestnicy zobowiązani są do posiadania przy sobie maseczek ochronnych.

Zachęcamy, aby to wakacyjne sobotnie popołudnie spędzić aktywnie, przy okazji poznając walory przyrodnicze i historię naszego regionu.
Mateusz Szauer

Ostatnia wycieczka pn. „Historia kolei na Ziemi Lubawskiej” zorganizowana przez stowarzyszenie 26 czerwca br. cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a na rehabilitację Kacpra z Targowiska Dolnego zebrano kwotę 901 zł.

red.al
lubawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5