Startuje muzyczna Soundela

2021-07-19 14:46:15 (ost. akt: 2021-07-19 15:07:31)
Wolontariusze tegorocznej Soundeli

Wolontariusze tegorocznej Soundeli

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Muzycy z całej Polski zjeżdżają się do Lubawy, by przez dwa dni uczestniczyć w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez mistrzów. Soundela startuje już jutro (20 lipca).
Wtorek (20 lipca) jest pierwszym dniem warsztatów muzycznych Soundela. Nazwa wzięła się oczywiście od rzeki przepływającej przez nasze miasto. Po rejestracji uczestników, przez 4 godziny uczestnicy będą mieli zajęcia w grupach. Poprowadzą je: Jacek Królik (gitara, Zawiadowca Artystyczny), Ania Szarmach (wokal), Kasia Dereń (wokal), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Cezary Konrad (perkusja), Bartek Łęczycki Music (harmonijka ustna).
Natomiast po południu odbędą się zajęcia wspólne, które poprowadzi znany muzyk, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, producent muzyczny i wokalista KOMBII, czyli Grzegorz Skawiński. O 20:00 rozpocznie się jam session w restauracji Wichrowe Wzgórza, otwarte dla wszystkich chętnych.

Drugiego dnia, czyli w środę, również przewidziano zajęcia grupowe z podziałem na instrumenty.
Popołudnie to zajęcia "combo" z Zespołem Mistrzów (instrumentaliści) oraz zajęcia w grupach (wokal, harmonijka ustna). Dla wytrwałych - ponownie wieczorne jam session w Wichrowych Wzgórzach.

Łącznie, jak informuje organizator Sławek Kasprzycki z Lubawskiej Grupy Muzyków, w warsztatach weźmie udział około 120 osób. Oczywiście oprócz silnej grupy z Lubawy, Iławy i okolic, będą też goście z Wrocławia, Katowic, Warszawy czy Trójmiasta. – Mamy również ok. 30 wolontariuszy w bardzo różnym wieku, bez nich warsztaty nie mogłyby się udać – podkreśla S. Kasprzycki.
Przypomnijmy, w ubiegłym roku Soundela odbyła się on-line. W tym roku organizatorzy wracają do stacjonarnej formuły zajęć.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5