Stulatka z Kazanic, pani Marta Rybińska spotkała się z Tomaszem Ewertowskim, wójtem gminy Lubawa

2021-04-15 12:12:10 (ost. akt: 2021-04-15 12:14:47)

Autor zdjęcia: UG Lubawa

Zacna jubilatka z Kazanic była gościem u wójta gminy Lubawa, Tomasza Ewertowskiego.
Wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość miała miejsce we wtorek 13 kwietnia w Urzędzie Gminy Lubawa. W tym dniu pani Marta Rybińska z Kazanic, która 7 kwietnia obchodziła swoje 100. urodziny, spotkała się z wójtem gminy Tomaszem Ewertowskim.

Wydarzenie to zapisze się w historii lubawskiej gminy także z tego powodu, że pani Marta to pierwsza 100-latka, która osobiście przybyła odebrać gratulacje i życzenia. Jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina: córki Barbara i Maria oraz zięć Jacek (mąż Marii). Najlepsze życzenia z okazji wyjątkowych urodzin Solenizantce złożyli: wójt Tomasz Ewertowski, przewodniczący Rady Gminy Lubawa Jan Laskowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Maria Bulińska. Życząc zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła i miłości wręczyli kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne podpisane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego oraz samorząd gminny.

Nie zabrakło okolicznościowego tortu i wspomnień. Pani Marta cieszy się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i wsparciem rodziny. Praktycznie całe życie spędziła w Kazanicach. Obecnie mieszka tu z córką Barbarą. Wcześniej z mężem Bernardem, z którym przeżyła 63 lata. Państwo Rybińscy doczekali się 2 córek, 2 synów, 1 wnuczki i 4 wnucząt oraz 6 prawnucząt. W długim życiu pani Marty nie brakowało także trudnych chwil. Do dziś Jubilatka pamięta czasy wojny, przymusową pracę w Bydgoszczy i Pelplinie. Nie obca jest Jej ciężka praca w pralni i na polu. Zdarzało się, że prowadziła różaniec za zmarłych, często pomagała także jako kelnerka na weselach. Przez całe życie najważniejszy był kontakt z drugim człowiekiem. Do dziś pani Marta pozostała osobą bardzo towarzyską i nade wszystko ceniącą sobie rozmowy z ludźmi.

Gdy tylko pogoda na to pozwala pani Marta wychodzi przed dom i zagaduje do każdej napotkanej osoby.

UG Lubawa

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5