Bez uprawnień i po alkoholu czyli weekend na drogach gminy Lubawa

2021-04-06 15:45:57(ost. akt: 2021-04-06 15:48:47)

Autor zdjęcia: archiwum

Podczas minionych czterech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 348 interwencji, w tym: 27 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur a także 34 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach, kradzieżami mienia, pożarami, osobami spożywającymi alkohol czy leżącymi na klatkach schodowych.
Od piątku do świątecznego poniedziałku policjanci powiatu iławskiego interweniowali 348 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach oraz dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej czy wykroczeń. W 27 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami a także 34 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 11 zdarzeń drogowych na szczęście były to same kolizje.

W Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania samochodem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Lubawa. Okazało się, że 47 – latek jechał rowerem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

KPP Iława

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B