FUTSAL|| Constract wicemistrzem Polski kategorii U-15!

2021-01-25 16:11:23 (ost. akt: 2021-01-26 07:03:32)
Constract Lubawa - wicemistrzowie Polski w futsalu do lat 15!

Constract Lubawa - wicemistrzowie Polski w futsalu do lat 15!

Autor zdjęcia: KS Constract Lubawa

Znakomity futsalowy weekend zafundowali nam młodzi adepci Szkółki Piłkarskiej Constract Lubawa, którzy pod wodzą Damiana Jarzembowskiego i Mariusza Lipowskiego w Górznie rywalizowali o miano najlepszej futsalowej drużyny w Polsce w kategorii wiekowej U-15.
W ostatecznym rachunku KS Constract wywalczył srebrny medal, ukazując futsalowy potencjał i niezwykłą świadomość gry.

Na tle rywali był najsłabszy fizycznie, ale w zamian najsilniejszy mentalnie, bo nie wszystko układało się zgodnie z planem, o czym na gorąco mówił nam trener Damian Jarzembowski: — Chłopcy pokazali charakter, ambicję, świetne podejście do rywalizacji. Tylko my wiemy, jakie mieliśmy problemy z wejściem w turniej... Mecze fazy grupowej nam się po prostu nie kleiły. Chłopacy nie grali swojej najlepszej piłki, do tego brakowało skuteczności. Mecz po meczu staraliśmy się na nich wpływać. W sobotni wieczór przeprowadziliśmy rozmowy indywidualne oraz grupowe. Ostatecznie chłopaki złapali swój luz, gra zaczęła się kleić tak jak to potrafią robić rewelacyjnie. Świetnie obrazuje to styl, w jakim pokonali mistrzów grupy A i C, czyli 5:0 w ćwierćfinale z Lublinem oraz 7:0 w półfinale z Pniewami, kompletnie pozbawiając rywali argumentów — relacjonuje szkoleniowiec.

Po kosmicznych występach w ¼ i ½ finału zagrali w finale marzeń z Rekordem Bielsko Biała pokazując, że w tak młodym wieku potrafią narzucić swój styl gry i wziąć odpowiedzialność, co potwierdza wypowiedź trenera Jarzembowskiego:
- Finał to w mojej ocenie rewelacyjny pojedynek z obu stron, zdecydowanie najlepszy mecz turnieju. Trochę piłkarskie szachy, ale finały już takie są. Trochę taki mecz do jednej bramki, kto pierwszy trafi, ten wygra. Tak też się ostatecznie stało - Constract przegrał mecz finałowy 0:1 i musiał cieszyć się srebrnym medalem.

Oprócz medalu zostały oczywiście wspomnienia, niezwykle ważne dla młodych zawodników doświadczenie, zetknięcie się z presją jaką niosą największe imprezy, telewizja i prestiż, co również podkreśla trener srebrnej drużyny:
- Do tego oprawa wydarzenia, hymn przed meczem, wybitni goście, którzy z trybun obserwowali poczynania młodych piłkarzy oraz ranga, w końcu grali o miano Mistrzów Polski! Drużynie Rekordu dziękuję za świetną rywalizację, całkowicie w zgodzie w zasadami fair play. Gospodarzom turnieju gratuluję fantastycznej organizacji, turniej zrobiony był na naprawdę najwyższym poziomie - dodaje szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

Do osiągnięcia drużynowego dochodzi również to indywidualne: Jakub Sadowski z Constractu został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!

Wyniki Constractu:

Faza grupowa
Constract - Unia Tarnów 3:0
Constract - Polonia Leszno 0:0
Constract - Rekord Bielsko Biała 0:2

Faza Pucharowa
Constract - AZS UMSC Lublin 5:0
Constract - Red Dragons Pniewy 7:0
Constract - Rekord Bielsko Biała 0;1

MVP TURNIEJU: Jakub Sadowski (KS Constract Lubawa)

SKŁAD KS CONSTRACT:
Hubert Zadroga, Kornel Projs, Norbert Rydel, Nikodem Jaskulski, Samuel Grubalski, Kacper Skonieczka, Jakub Gredziszewski, Bartosz Jakubowski, Jakub Sadowski, Kacper Kamiński, Piotr Krużewski, Maciej Malicki, Filip Garwacki, Maciej Różański,
Trenerzy
Damian Jarzembowski, Mariusz Lipowski

Dawid Klejna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5